Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - RECENZE HUDBA - - - - - - - - -

Dub Trio

Dub Trio

Another Sound Is Dying

autor: horovic | 8. 04. 2008, 17:11:44 | návštěv: 3427 | reakcí: 0

Stu Bassie Brooks (baskytara), DP Holmes (kytara) a Joe Tomino (bicí) a jejich zubaté kočičky na obalu, krev je bílá, ale jinak je vše na svém místě. Another Sound Is Dying.

Na svý si přijdou fandové kapel kolem Silver Rocket, pokud se nezaleknou názvu. Poklidnější rytmika dává vyniknout kytaře, tu rozostřeně chvějivé, tam nervní a škubající. Jakmile zhřešíte myšlenkou, že post-rocková koketérie je značně vyměklá – Felicitation – přijde nečekaná změna. Ne jako pravidelný nával hysterie a spočinutí, ale jako mléko, která se stále rozlévá.

Jistě, rastamani ocení Mortar Dub, který má k „čistému“ dubu nejblíže, plasticky obtěžován kvákotem strun, ozvěnami a filtry. Nadechnutí a zpátky do kvapícího kotle, Regression Line. Tlukot basy a pokoušení kytary v efektorech, čekám na riff. Nepřichází, zato se znenadání vynoří jemná linka, jako by ses usmál. Kdo osolí tuhle polévku? A taky: Who Wants to Die? Já nic, já pohan.

Na post-rock je tu daleko méně nástrojových ornamentů, Dub Trio jsou hledači, zkouška v zaplaceném studiu, kdo nepátrá, ten nezabloudí. Zkouší a hledají, jsou free, mají rádi noise a pazvuky, o refrénu neslyšeli a o vokálech si nenechávaj ani zdát. Kvasné ticho a rozlézání zvuků, poměřování figur. Až se nástroje spojí splynou, jako dravci v letu. Někdy to trvá dýl, jindy oťukávání.

Výrazně se vyděluje No Flag s hostujícím Pattonem. Skladebně jiná, rozeběhneš se jen co si zavážeš tkaničku, šeptání a řev důvěrně známého hlasu, který se otevírá výhradně ve zběsilých zákrutách reality zvané Ipecac. Trio se nechává vést, z hutného ponoru je štěkot, ve vzduchu je cítit krev a prozrazené šílenství, přesto čekáte. Experiment nedosahuje extrémních hranic Fantomase, vokál neschází a střídání rockových stylů je kontrolované, jsem postižený, ale nemám záchvaty.

Motorová bestie se probouzí pravidelně a encefalogram bicích je jako ozvěna mrtvého, konejšivý tlak bručivého dubu je základ hledajícím. Z nejpůsobivějších je klávesové trlikání napajcované přímočarou punkovou nakládačkou – Agonist. Je větrno a vláha je stále vertikální.

Informace

Žánr: dub-metal
Nosič: CD
Celkový čas: 60:00
Rok: 2008
Vydavatel: Southern Records
WWW: http://www.dubtrio.com
Seznam skladeb:
 1. Not for Nothing
 2. Jog On
 3. Bay vs. Leonard
 4. Felicitation
 5. Mortar Dub
 6. Regression Line
 7. Who Wants to Die?
 8. Respite
 9. No Flag
 10. The Midnight Rider
 11. Safe And Sane
 12. Agonist
 13. Fuck What You Heard
 14. Funishment

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek