Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - RECENZE HUDBA - - - - - - - - -

Napalmed

Napalmed

iii

autor: horovic | 1. 04. 2008, 13:24:20 | návštěv: 4748 | reakcí: 2

Neústupný konglomerát zvuku. Hudba, která odmítá myšlenkové konstrukce a planá slova, voda si taky nevykládá o ropné skvrně. Hudba? Ne, o hranicích se tu bavit nebudeme, o těch nepřemítám. Ty je třeba žít.

Jediný sedmdesátiminutový track. Jako kdyby se Boyleův film Sunshine rozlil do všydupřítomné, ohromující a ohlušující, požírající světelné masy a Napalmed k tomu složili soundtrack. A nebojte se, že by zvuková stopa méně žhnula.

Zkuste vniknout do proudu zvuku a hledat uzlové body, končetiny, které byste potom lehce odřízli a dostali se k mozku díla. Tok strhává, spaluje a zahluší, bere vědomí, iluze osobnosti se rozplývá v podivném časoprostoru nelidské existence. Není to nepříjemné, taky žádná slast. Přelud, halucinace, metafyzika a trip. Najednou jste i nejste, nekontrolované plynutí.

Když si sonickou briketu nazvanou „iii“ pustíte dostatečně nahlas, budete mít intenzivní fyzický prožitek něčeho neznámého. Nemyslím to tak, že jste si skočili zaběhat nebo položit činku prázdným směrem, tohle je otřásající, bytostná záležitost. Do krajnosti vedená krása smrdí tekutým olovem a srdce, srdce mělo vždycky tvar hydraulické pumpy. Ale ani to není přibližně. Musíte si vzpomenout na Nagasaki a tělo postižené tmou. Jateční ulici, která je dlouhá tichem. Každé slovo se vychloubá a smrdí záměrem, hluk je přesný jen okolo a peklem obchází nadržený bog. Po dvaceti minutách přichází zklidnění, na jeho pozadí bestie ubíjená k smrti.

Vysvobození? Se nekoná, dokud si nepřiznáš, že jinak už to nebude, lomozivý mráz je třeskutý více, než stihneš omrzlin. Počkáš?

Materiál se dá rozložit na složky, můžeš definovat stroj a zopakovat hudební větu. Můžeš to srovnat v rámci stylových měřítek a přiložit cedulky. Oloupat vrstvy a spálit si hnáty. Počkat na konec a pak opatrně dojít na začátek, jako že se nic nestalo. Jenže nic z toho nebude pravda. Jen zjistíš, že i když to nebyl nejpříjemnější zážitek, nic intenzivnějšího jsi nezažil léta páně. Přešlapování, polovičatost nebo pronikání jsou jako asfaltové mlíko. Tohle je průpal.

Informace

Žánr: psycho-noise-massacre-industrial
Nosič: CD
Celkový čas: 79:50
Rok: 2008
Vydavatel: DIY
WWW: http://myspace.com/napalmed
Seznam skladeb:
  1. Napalmed III

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 2
rPTAOman
3. 04. 2008, 18:35:48
CD " iii " se povedlo!!!kvalitní industrial-noise..

Janusz Dzwiek
3. 04. 2008, 16:32:04
Napalmed som bardzo SEXY! Podnieca mie ich muzyka....I zawsze jak slucham ich nowom plyte, mam mokre majtki...

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek