Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - RECENZE HUDBA - - - - - - - - -

Modeselektor

Modeselektor

Happy Birthday

autor: horovic | 27. 03. 2008, 16:08:13 | návštěv: 3368 | reakcí: 1

To, co odlišuje Modeselektor od pseudo-tanečních spolků a zároveň povyšuje jejich elektronický mišmaš, je výběr svěžích zvuků a jejich podání, které na první poslech není vždycky příjemné. Zkuste si úvodní Godspeed. Nápadný a nápaditý track s výraznou melodií se rozjíždí jako bezmála glitch-core, brnivý beat je zavalený dalším bzučákem, duha se klene a melodie houstne, hutný basový rytmus je z těch otřásajících. Dělá vám to dobře, ale pořád něco škrábe. Kdyby se zvuky vyhladily a zpřehledněly, je tu „rádiový“ hit. A vzadu za hlavním motivem je stínová říše polámaných glitchů, které Godspeed posouvají o level výše. Zvuk Modeselektor vám připomene, proč máte rádi pořádnou práci a důraz na detail, např. beat v tracku The Dark Side of the Sun propálí všechny podlahy činžáku, naléhavost srovnatelná snad jen s mágem Burial.

Rovněž nemůžete čekat, že atmosférická The White Flash s hostujícím vokálem Thoma Yorkea vás polaská, jeho křehký hlas má co dělat, aby se prodral kulovitými segmenty a hlubokým beatem. Chladná, daleká krajina ozvěn je naléhavá, a přeci nepřístupná. V kontrastu stojí zdánlivě odlehčené tracky jako Happy Birthday s primitivním motívkem a la Mr.Oizo, z něhož Modeselektor postupně vytváří podivný, tíživý techno hymnus, nebo rapované songy s četnou muzikantskou výpomocí: TTC, Paul St. Hillaire, Puppetmastaz. Modeselektor ovšem nezůstávají anonymními producenty zaměnitelného podkladu, deformace a narušování vokální linky jsou jen začátkem. Track 2000007 zní spíše jako remix regulérní skladby TTC, „poklidnější“ Let Your Love Grow zase jako incident mezi Faithless a Leftfield.

Vedle těchto vděčných momentů jsou tu i experimentálnější polohy, bez vokálů. U The First Rebirth (cover Trance Allstars) vám zvlhne oko při vzpomínce na vesmírnou hravost The Orbital, naopak demoliční Black Block vás nahlodá, jestli jste tvrdé techno neopustili příliš brzo. Zahojit může glitchově éterická Edgar nebo ambientní EM Ocean. A podivovat se můžete nad dalším coverem Hyper Hyper (Scooter), který Modeselektor stvořili s maniakálním Otto von Schirachem, nejdříve drtivý breakbeat, pak happy-techno-hell. Ragamuffin, crunk, IDM, electro, trance, glitch, minimal, experimental, ambient – je to hutná rybí polívka, která hraje barvami, máte ji jen výjimečně, ale taky jsou tam kosti a ty si do sliznic tetují tiché ornamenty vody, o kterých se nedozvíte...

Informace

Žánr: eclectic electronic
Nosič: CD
Celkový čas: 69:49
Rok: 2007
Vydavatel: Bpitch Control
WWW: http://www.modeselektor.de
Seznam skladeb:
 1. 01 Godspeed
 2. 02 200000> (Feat. TTC)
 3. 03 Happy Birthday
 4. 04 Let Your Love Grow (Feat. Paul St. Hillaire)
 5. 05 B.M.I.
 6. 06 EM Ocean
 7. 07 Sucker Pin
 8. 08 The First Rebirth
 9. 09 The Dark Side Of The Frog
 10. 10 The Dark Side Of The Sun (Feat. Puppetmastaz)
 11. 11 Black Block
 12. 12 Edgar
 13. 13 Hyper Hyper (Feat. Otto von Schirach)
 14. 14 Late Check-Out
 15. 15 The Wedding Toccata Theme
 16. 16 The White Flash (Feat. Thom Yorke)
 17. 17 Deboutonner (Feat. Siriusmo)

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 1
juno
27. 03. 2008, 21:31:09
tak modeselektora bych na diycore.net urcite necekala

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek