Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - RECENZE HUDBA - - - - - - - - -

River for Sale

River for Sale

Transparent

autor: horovic | 25. 02. 2008, 11:19:29 | návštěv: 4502 | reakcí: 3

Když kapela jako River for Sale nazve novou nahrávku Transparent, automaticky si položíte otázku: What the Fuck??? Je to humor? Sebeironie jako třeba u Album Epochal (Gnu)? Nebo se těm, kteří nemají nic na prodej a cíleně bloumají krajinou, rozjasnila tvář a uviděli cestu, která neteče tmou?

Pokud cpete vajgly do šuplíků, tak RFS jsou někde mezi OTK, Lvmen, Do Shaska a Kašpar von Urbach. Nedělám si legraci, najednou zjistíte, že trio z Dolního Podluží umí procedit řeku do velmi přijatelného, melodického tvaru. Jistě, ještě tam pro jistotu namočí písek elektroniky a obestaví ho zvukovými stěnami, ale je to píseň jako víno, pomalá a toulavá, romantická. Textově je Demonlover svůdně narcistní: „A co jseš jako vůbec zač / Jseš pustej prázdnej ale já.“ Ovšem hlavní je neskrývaná, užuž naplněná touha, ostrej tesák do falický krve, démon uhranutý závojíčkem prvničky. „Napuštěnej krví ty / Jsem první kdo tě ochutná.“ Dál v tom rozboru nechoďte, potkáte se.

Začínají zostra a nečekaně v angličtině – Freezy. Je tam Reznorova úzkost a paranoia proroka, rozpíjené kytary a křeče: „You Say It´s the Same Room / But Your´re Not the Same.“ Prej Trasparent, neochočená introspekce a neustálé hledání v zrcadlovým sále. Jedno tělo, tisíc obrazů. Skeleton Keys a křížený východiska post-punku a shoegazerové mlhoviny, melodie jasná jako právě narozená duha. Nervní sebeodkrývání zůstává, ale prosakuje romantickej nihilismus a melancholie. „Sebrali nám tvoji šanci / Zlomíme je odejdeme / A nic.“

Slova jako „stereotypní“ nebo „hypnotický“ nejsou na místě, River for Sale si perou mozkový pleny v dávný řece bolavýho vědomí a věčný marnosti. Mají potenciál písničkářů, ale bez noisových halen by to nebyli oni, jsou nazí, ale naopak. Touží označkovat tu černou bestii, co kolem nich chodí, ale zároveň ji nesmí zahlídnout. Rovnováha je tak křehká...

Informace

Žánr: electro-noise
Nosič: CD
Celkový čas: 28:12
Rok: 2007
Vydavatel: KLaNGundKRach / Bleeding Ear
WWW: http://riverforsale.ragedis.net
Seznam skladeb:
  1. Freezy
  2. Skeleton Keys
  3. Demonlover
  4. Sabotáž
  5. Kaunas

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 3
RADEK.K.
26. 02. 2008, 18:45:43
VÝTEČNÝ "SHOEgayS", HE HE!

jekot
26. 02. 2008, 17:31:53
prostě výbornej discogay-countryfolk!

bejbis
26. 02. 2008, 16:22:17
nejlepsi ceska grupa

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek