Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - RECENZE HUDBA - - - - - - - - -

xNIDALx

xNIDALx

One Front One Struggle

autor: horovic | 31. 01. 2008, 10:53:03 | návštěv: 4063 | reakcí: 0

Ne, nejsem xmaximx, to by vypadalo jako špatná parodie. A je těžké psát o kapele, s níž nesdílíte ideové přesvědčení. Na druhou stranu si o to řekli, tak zřejmě uznávají, že jejich světonázor není jediný. A to beru.

Zvuk co křišťálová studánka, kde nejhlubší jsou názorový jatka, kytarové riffy se míhají jako matriXovská slídící chobotnička, heavy prstoklad změkčuje a zpřístupňuje death-blackový vokál, hrůza předchází smrt a na vykoupení není pozdě, i když to smrdí kšeftem. xNIDALx soustruží rozvážně svůj jádrový metal, nehledejte agresi a útlak, spíš soustředění a sdělnost skrze hard rockové uzliny, vokál sice straší, ale melodie jsou jako provazy ringu, dvojšlapka se občas rozběhne, ale je to jen manévr, příměs do paliva, oktanový sytič. Doomová sekvence vás nezaskočí, číhající vlk je opodál a kořist čeká na své jméno. Tvůj poslední den.

Spare No Effort je tříminutová instrumentální mezihra, lo-fi syrový úsek a hřmotný nástup, působivé. A závěr patří sedmiminutové kládě – (nejen) metalické kapely se vidí v myšlence, že závěr patří mistrům, ale jak říká klasik: vše bylo zdánlivé a co nikoli, to také... xNIDALx nechávají dlouhou skladbu doznít v jakémsi deštivém outru, atmosféra není sestra účelnosti, ale tady to vyzní. Kruh se uzavírá, bouřkové mraky nás vracejí na začátek, zřejmě tam, kde se strhne prvotní chemie světa a nestvůrný zázrak stvoření.

Přesvědčivá deska hlásá „just one truth, there´s just one truth“, jediných pravd je tolik, že každý pravověrný je lhář a ti ostatní dělají politiku, nevěřím na jedinou pravdu, ale to neznamená, že neposlouchám názor. Přesvědčení musí být živý proces a zpochybňování je dobrý způsob, jak se dostat dál.

Informace

Žánr: straight metal edge
Nosič: CD
Celkový čas: 27:56
Rok: 2007
Vydavatel: CrimethInc.CZ
WWW: http://www.myspace.com/xnidalx
Seznam skladeb:
  1. Intro
  2. More Bodies, More Souls
  3. Have a Heart
  4. One Front, One Struggle
  5. Spare No Effort
  6. Your Last Day

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek