Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - RECENZE HUDBA - - - - - - - - -

FLAMING COCKS /  PHANTOMS ON FIRE

FLAMING COCKS / PHANTOMS ON FIRE

split 7" EP

autor: horovic | 19. 12. 2007, 16:28:44 | návštěv: 3466 | reakcí: 0

Flaming Cocks v sobě mají ležérní frajeřinu, nadhled a dandyovský škleb, co víc, ten ksicht je stejně uvěřitelný jako jejich muzika. Suverénně se pohybujou v mezích žánru, mají dost nápadů k punkrockovým vypalovačkám, které nejsou průhledné jak kurví kombiné, tu překvapí riffem navíc, tu melodickým zhoupnutím. A navíc mají v arzenálu kontrabas, oživující a kulometný.

Jejich tři fláky z hluboka dýchají veselým britským feelingem, nevázaný punk rock bez vzteklých hesel a hloupé podlízavosti, pepřený kytarovými sóly a sborovým zpěvem. Vrcholem je poslední White Trash, která vám vnukne představu, jak to asi bude vypadat na koncertu. Jsem tanec a ty mi říkej Trojitá helikoptéra.

Phantoms on Fire sice postrádají kontrabas, ale zato více tlačí na kytarovou pilu. Společné splitko je nasnadě, rozkrojené jabko, dvě půlky prdele. PoF se tlačí do metálu, zkušení hard rockoví harcovníci, kůzlata co trojčej, hajzlíci, co střílej z praku a přímo do koulí ZZ Top, poď se podívat, vytlemená radost nebolí.

Na okamžik sem zahlídl polní stráž zhovadilých bukanýrů Esgmeq, ale to je jinej stroj, jiná kubatůra. PoF startujou kovovým kopákem a ženou se, rychlost a švih je tím, na co sázej a taky ji umí osázet okolní sviňačinou riffů, kvílení a přechodů, které sborově uzpívaj. Motorové hlavy.

Nejsilnější je Be Bop a Lula – nechá vás řádně napnout, než rozkopne tunel refrénu, aby ho završil rozverný dialog vokálu a kytaru, já sem tvoje síla a ty echo. Jo, tvoje odpověď je mým nadhozem, jsme pár a splyneme v davu. Muzika, co mě vrací do dětství, ty vole, do mládí, ty vole, do huby si nevidím, možná je to sentiment, možná měknutí mozku, je mi dobře a zkoumat to nemám proč.

Informace

Žánr: hard´n´roll-rockabilly
Nosič: EP
Celkový čas: 22:33
Rok: 2007
Vydavatel: Tchichimania Records
WWW: http://www.myspace.com/flamingcocks
Seznam skladeb:
  1. Flaming Cocks – I´m Alive
  2. Flaming Cocks – So Cool
  3. Flaming Cocks – White Trash
  4. Phantoms on Fire – (Some) Girls Are for Lovin´
  5. Phantoms on Fire – Be Bop a Lula
  6. Phantoms on Fire – She´s a Beast of Prey

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek