Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - RECENZE HUDBA - - - - - - - - -

Diario

Diario

Things in the Mirror Appear Closer Than They Arecover

autor: horovic | 24. 09. 2007, 14:22:55 | návštěv: 3826 | reakcí: 0

Etablovaní Diario z Německa obhajují hájemství rozvolněného indie rocku, je jim cizí post-metal, kytarový prog rock nebo velkodušné zámky rozbředlého post-rockového filigránství. Indie rock bez vokálu, který si tam umím moc dobře představit. Jistě, opakované a variované pasáže tvoří epický charakter a záleží, nakolik silnými momenty disponují.

Rocková sestava obohacená o klávesy, syntezátory a povinnou elektronickou položku se obtáčí kolem nástrojových kůlů a čeká na moment souznění, což se jim daří a baví vás to. Snad že překračují vody britského melancholického rocku, disco-punku, instrumentálního art-rocku i noise.

Žádoucím oživením je pak kontrast klávesových obláčků, vybrnkávaných kytar a bustrovaných ploch, to na pozadí pravidelného rytmu kopáku a plechové plácačky. Třeba se budete ušklíbat nad ztišelými, „měkkými“ pasážemi, ale to už je jaksi součástí těchhle krajin, s hebkou se počítá. Stejně jako se cení nekýčovité balancování kolem „citlivého“ klavíru v Your Eyes nebo změny tempa a nenápadné elektronické aranže ve funk-punkové nakládačce Post Box Future. Příliš dlouhá? Uvařte si kávu a zapalte sofa. Desku završuje výtečná Various Lights, která proti kytarovým figurám a echovaným repeticím staví nervní elektroniku, bublající basu a zkratovaný beat.

Diario nesázejí na (ne)čekané hromové změny a agresivní vztlaky, na můj vkus snad až příliš jemní, přizdistojící. Na druhou stranu je jejich ohledávání post-rockových končin přístupné a neurazí fanoušky nezávislých kytarovek. Očekávám, že koncertně budou výbušnější a po dlouhém polibku na dobrý večer a křehkém obejmutí vám budou chtít nasadit náhubek francouzáku. Ale kdo ví. Třeba nevystrčí drápy a ze tmy budou svítit elektrické oči kočky.

Informace

Žánr: post-rock
Nosič: CD
Celkový čas: 54:33
Rok: 2006
Vydavatel: Velocity Sounds
WWW: http://www.diariomusic.com
Seznam skladeb:
  1. Brix
  2. Cars in the Trains
  3. Instinct
  4. Coins Coins Coins
  5. Well Temperatured Situation
  6. Scale
  7. Schmakazie
  8. Your Eyes
  9. Post Box Future
  10. Various Lights

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek