Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - RECENZE HUDBA - - - - - - - - -

Kruger

Kruger

Redemption Through Looseness

autor: horovic | 19. 09. 2007, 08:53:27 | návštěv: 3903 | reakcí: 0

Barbarská hovězina. Nezřízeně vytůněné nástrojové bahno, motorové kytary krájí heavy polis kýče i podezřele šedavý obzor, nelidské bicí jako automatický bubeník i trojšlapka, těžké a kruté hody v továrně na strach. Kovová kavalérie a nelítostná řežba, tortura a melancholie.

Kruger dokládají tolik živou linii kapel, které se mohutně rozkročily v metalu, ale odmítají někdejší přísné členění na poddruhy a mutace (v souvislosti s touhle deskou srovnejte poslední kotouč dlouhohrajících Machine Head). Jednotlivé styly se tu přirozeně prostupují, klasický hard rock stejně jako speed, thrash, death, doom ba i grind, taky post-rock (post-metal), podá si vás i svěže drnčivý sludge. Album pro úzkoprsé vyznavače žánru i pro kosmostylové všežravce.

Důležitou součástí produkce Kruger je zvuková čistota a drtivý strojový chlad. Mají něco z Fear Factory, ovšem s větším záběrem i nadhledem. Kruger se nedrží pravidelné stavby válu, refrén je málo významnou stavební jednotkou, jednou z mnoha. Někdy se švýcarští tachometři (přesní jak sekundové lepidlo) blíží Jourgensenovým industriálním řezníkům, jindy sedmdesátkovým sabatům.

Efektovaný řev jen dokresluje pach benzínu a chroptící mašiny, já raději vyhledávám rozbitější a zemitější trhače těl, technologický predátor páchne laboratoří a nezná chuť moči. Ovšem nakolik je deska „vyprodukovaná“ a kolik je v nich lítých sviní ukáže nejspíše konzert...

Informace

Žánr: metal
Nosič: CD
Celkový čas: 46:55
Rok: 2007
Vydavatel: Listenable Records
WWW: http://www.kruger.ch
Seznam skladeb:
  1. Ammunition Matters
  2. Queen of the Meadow
  3. The Graveyard Party
  4. Hummers vs. Pedestrians
  5. Holy Fire
  6. Army of Lovers
  7. War & Wine
  8. The Cowboy Song
  9. Crusaders

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek