Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - RECENZE HUDBA - - - - - - - - -

Unsane

Unsane

Visqueen

autor: horovic | 21. 08. 2007, 15:40:52 | návštěv: 5038 | reakcí: 1

Pomalá břečka tónů je mohutná řeka, svlečená kožka zimy, jarní posmyk co sebral z horských zákrut zbytky zdechlých zvířat a prověsil je do rozpažených větví vyplaveného stromu. Máte tu všechno. Život co pokračuje, ten co skončil, guláš chemie a smrti, věčný zdroj tekutin a přirozenou chuť hlíny. A že nedaleko v polích leží mrtvola? Asi bude pršet...

Na obalu zakrvácené, spoře oděné tělo ženy, víte jak to je, každý si volíme jiný příběh, každý dosazuje sebe. Co k tomu říct, nevím komu patřilo sametové ucho Lynche, netuším, komu bude scházet tahle bytost. Fotografie vyzařuje naléhavý a uzavřený svět, chcete se dotknout, dotek je útěk a strach se přivine jako uzlík nemluvněte. Kousek ztuhlé tváře, igelitový kokon, co prosvítá jen tušíš, zválený potah obilí a na obzoru okraj lesa, nebe zatažené šedou poklicí - přes tu se slunce nedostane. Koho hledat? Vraha, nebo oběť? Unsane tě povedou a bude to hlasitý cval.

Barvy Unsane jsou pořád stejné, i když baskytarový rozbrus je mi letos o poznání hlubší, důkladné sadomaso, bolí to, ale chci víc, ještě nejsem do morku, ještě nejsem do kosti, zatím jen maso a krev. Na Blood Run byl celkový zvuk celistvější a ocelovější, hlas splýval s valem kytar, protáhlejší a metalovější. Teď jednotlivé nástroje i řev koexistujou jako tři navzájem se bičující lana, trojhlavý provaz. Tempo je pomalejší, důraznější, pohled syrovější, pádlo se rve se dnem krvavý řeky a hlavy nahoře maj co dělat, aby udýchaly. Pomalí poutníci času, první převozníci krve.

Postupem času jako by brus kytar ještě zpomalil (Line on the Wall), kdo mi vole pořád brzdí desku, jenže Chris Spencer si to šije čistě, strop jde níž, struny svazujou a ty jsi do kozelce, mozkovej svěrák. Myslím že je po setmění a ráno daleko skučí coby divoký pes před splašeným stádem...

Vznáší se tu i podivné bahno proto grunge, žádný bazén, ale ponorná řeka, dusivý šepot ryb, úzkost a bolest kam se podíváš, účelná a katarzní, smyslná, šelaková. Umíráš pomalu.

Informace

Žánr: noise-HC
Nosič: CD
Celkový čas: 42:07
Rok: 2007
Vydavatel: Ipecac
WWW: http://www.theunsane.com
Seznam skladeb:
 1. Against the Grain
 2. Last Man Standing
 3. This Stops at the River
 4. Only Pain
 5. No One
 6. Windshield
 7. Shooting Clay
 8. Line on the Wall
 9. Disdain
 10. Eat Crow
 11. East Broadway

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 1
jiri999
22. 08. 2007, 12:09:18
co dodat... tenhle rozjetý parní válec nezastavuje...

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek