Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - - - - PROFILY - - - - - - - - - - - -

Bahenní bohoslužby, 2.díl

Bahenní bohoslužby, 2.díl

United Islands of Prague

autor: maxim horovic | 2. 06. 2006, 00:02:42 | návštěv: 5667 | reakcí: 0

Myšlenka provázání pražských ostrovů hudbou dala vzniknout festivalu United Island of Prague První ročník se odehrál na přelomu dubna a května roku 2004 a to velkolepě. Devět pražských ostrovů, několik klubů a k tomu T-mobile aréna. 130 kapel a zpěváků z 19 zemí, hvězdy typu Gipsy Kings, Courney Pine, Leningrad Cowboys nebo Levellers.

Přesto, že festival navštívilo na 50 tisíc lidí, organizátoři se ocitli ve finanční tísni a následující rok byl o poznání skromnější. Kvalita zůstala, ovšem prezentovala se především česká scéna, vyvrcholením byl koncert Dana Bárty s Illustratosphere.

Nový ročník se netají ambicemi stát se jedním z top tuzemských festivalů a po pravdě řečeno, předpoklady tu jsou. Mezinárodní multižánrový hudební festival vsadil na střízlivější organizaci než první ročník a prozíravě zvolil i u nás nezprofanovanou hvězdu – Placebo. Z dalších zásadních hostů jmenujme Khaleda, alžírského představitele world music, jazzové trio Medeski, Martin & Wood a taky tuzemské špičky v podobě J.A.R., Dana Bárty & Illustratosphere nebo Support Lesbiens. Celkově bude k vidění 70 hudebních interpretů ze 20 zemí světa.

Tři ostrovy - tři scény, k tomu přilehlá místa u řeky. Red Island Festival (23.-25.6. na Branické louce) bude zaměřený na rock a pop. Green Island Festival (16.-19.6. na Střeleckém ostrově) hostí žánry world music, etno a folk. A Blue Island Festival (19.-21.6. na Žofíně) bude zaměřený na jazz a blues. Zahájení proběhne 16. června na Střeleckém ostově Sletem bubeníků, na nějž je vstup zdarma. Celý festival podpoří slibovaný bohatý doprovodný program v centru města.

K mání jsou tři druhy permanentek: červená - rocková na Red Island festival, zelená - world music na Green Island festival a modrá - jazzová na Blue Island festival. Pořadatelé nabízejí omezený počet zlevněných permanentek. Zvýhodněné vstupné lze pořizovat i v prodejnách Levných knih (www.levneknihy.cz). Permanentky jsou zatím jediným problémem, který se vyskytl, řada lidí si na různých portálových fórech stěžuje na jejich nepřenosnost na jiné scény.

www.unitedislands.cz

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek