Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - - - - PROFILY - - - - - - - - - - - -

JR Ewing

JR Ewing

Ukřičený padouch

autor: Jer_C | 15. 02. 2006, 19:32:13 | návštěv: 4578 | reakcí: 1

JR Ewing, pojmenovaní podle známého seriálového paducha obskurní rodinné ságy Dallas, vznikli roku 1998 v norském hlavním městě Oslu. Začali hrát rozjetý melodický hardcore podobný kapelám jako Drive Like Jehu, Hot Snakes, At the Drive-In nebo Refused. Pilně koncertovali a šest měsíců po svém založení se odebrali do X-Ray Studios, kde natočili debutový šestiskladbový sedmipalec Integritas.Consonantia.Claritas. Vydali jej na vlastním labelu Dance Of Days a po příznivém ohlasu se dočkal i reedice na Lilac Sky.

Následovalo turné po Skandinávii a Evropě. Po jeho skončení se JR Ewing mihnul na dvou split 7" se spolky Break a SYC.

První dlouhohrající album Calling is Dead, nahrané za pouhých 6 dnů, vyšlo v roce 2000 na Coalition Records. V těsném závěsu ho následuje kolekce singlů vydaná na německé značce Scorched Earth Policy.

V únoru následujícího roku natočili JR Ewing desetipalcové EPčko The Perfect Drama, na kterém se předvedli s neučesaným lo-fi soundem. Parádní dvouminutové screamo vypalovačky, afektovaný zpěv, melodické kytarové vyhrávky, tepající bicí, basa, která vše jistí ze zálohy a ke konci dárek v podobě vazbící apokalypsy Lights on, stereo...

Po vydání nahrávky se kapela opět vrhla do nekonečného kolotoče koncertů. Původní bubeník Morten Billeskans tohle tempo zřejmě nerozdýchal a skupinu uprostřed turné opouští. JR Ewing tím krystalizuje do nynější sestavy Andreas Tylden (zpěv), Erlend Mokkelbost, Hakon Mella (kytary), Peter Snekkesrad (basa) a Kenneth Lamond (bicí). V tomto složení nahrávají písně Panic a Holiday Narcotic, které vycházejí poslední dubnový den roku 2002 na společném split 7" s This Machine Kills vydaným labelem Dim Mak.

Měsíc nato se kapela odebírá opět do studia, aby zde natočila materiál pro druhé dlouhohrající album Ride Paranoia. To nakonec vychází v únoru 2003 na Gold Standard Laboratories. Dlouho očekávaná deska se mezi fanoušky setkala s nejvřelejším přijetím a potvrdila kvality skupiny, o které se už pár let šuškalo. Se svým "moderním" screamo post-emocore soundem evokujícím živelnost Refused a náladu Blood Brothers se s JR Ewing stává velice populární záležitost. Mnozí v ní spatřují svěží vítr provětrávající zatuchlou hardcore scénu. Kapela koncertuje v USA a po celé Evropě.

S příchodem roku 2005 a se JR Ewing upisuje velkému major labelu Columbia / Sony BMG, na kterém následně vydává třetí album nazvané Maelstrom. Přibylo na něm více melodičnosti a kultivovanosti. Opět se potvrdil fakt, že JR Ewing není z těch, kteří stojí na místě. Na domovských stránkách kapely je psáno "celosvětový prodej v brzké době", takže to vypadá, že období největší "slávy" mají chlapi teprve před sebou. Držím jim palce a v hloubi duše doufám, že si udrží punc originality a nezabřednou do bažiny klišé.

Pokud se o kvalitách těchto Norů chcete přesvědčit na vlastní kůži, vydejte se na některý z četných koncertů, které JR Ewing absolvují. Právě v těchto dnech krouží kolem České repubilky, 18.2. v Berlíně a 19.2. ve Vídni, tak si kdyžtak zajeďte...

Diskografie
1998 - "INTEGRITAS.CONSONANTIA.CLARITAS" 7"
1999 - "JR EWING/SYC" split 7"
1999 - "JR EWING/BREAK" split 7"
2000 - "CALLING IN DEAD" album
2000 - "THE SINGLES COLLECTED" kompilace
2002 - "THE PERFECT DRAMA" 10"
2003 - "RIDE PARANOIA" album
2003 - "LAUGHING WITH DAGGERS" singl
2005 - "MAELSTROM" album
2005 - "FUCKING & CHAMPAGNE" singl
Fotogalerie
JR Ewing JR Ewing JR Ewing JR Ewing JR Ewing JR Ewing JR Ewing
Odkazy
JR Fuckin' Ewing

Oficiální stránky JR Ewing

Poslechněte si...

Volně dostupné MP3 JR Ewing

JR-Ewing.de

Stránky o kapele v němčině.

Day After

Nahrávky JR Ewing u nás seženete přes Day After.

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 1
Jer_C
16. 05. 2006, 01:30:14
smutné: Norští JR Ewing oznámili po 9 letech definitivní konec. Kapela odehraje ještě domluvené koncerty a na závěr si střihnou rozlučkové tour. V plánu je také posmrtné DVD. (zdroj czechcore.cz)

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek