Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - - - - PROFILY - - - - - - - - - - - -

Ramones

Ramones

Tlaková vlna tří akordů

autor: J. Ramone | 31. 12. 2005, 12:29:26 | návštěv: 14984 | reakcí: 13

Ramones. Kapela, která vydala 21 řadových alb, působila 22 let, měla 2263 koncertů a dala vznik nové hudbě, ovlivnila nesčetně mnoho kapel, vytvořila si osobitý styl, který nikdo nemůže nahradit... je to prostě LEGENDA, kapela, která NIKDY nebude nikým nahrazena a samozřejmě má nejmilovanější kapela, což je jasné.

Kapela byla založena v roce 1974 v New Yorku, v sestavě Joey Ramone (vl.jméno-Jeff Hyman), DeeDee Ramone(vl.jméno Douglas Calvin), Johnny Ramone (John Cummings) a Tommy Ramone (Tommy Erdelyi). Tito kluci byli nasraní z tehdejší doby, milovali stejnou hudbu a jediný východisko, jak se z toho dostat byla hudba. Jejich první vystoupení bylo v klubu The Performance Studio, 30.3. 1974. Na podium přišli kluci v roztrhanejch džínách, kožených křivácích, basák odstartoval 1-2-3-4, a každý začal hrát úplně něco jiného, uřvané kytary, jednoduché rytmy na bicích a upištěný až zženštilý hlas zpěváka. Pro lidi tehdejší doby byla Ramones tlaková vlna, která přinesla úplně něco nového, a hlavně lidé to nemohli pochopit a jejich první vystoupení skončilo fiaskem. Ramones se usídlili v klubu CBGB´s , který se stal známým undergroundovým klubem, dá se říci jediným v té době, kde vlastně začal punk, kde začali hrát takové osobnosti jako Patti Smith, nebo také náš Ivan Král, a hlavně Ramones... Zde také odstartovali svou kariéru... Ramones hráli jednoduchý rock, tříakordová rychlá melodická kytara, jednoduché rytmy bubeníka a především hlavní kouzlo bylo v Joeym. Jedinečný zpěvák, s dlouhými vlasy spuštěnými do obličeje, na očích červené lenonky, dlouhá, vychrtlá postava...V jeho klasické poloze, nakročený levou nohou dopředu, svírající mikrofon... byl to král a zároveň totální rock´n´rollový pohodář, který se s ničím nesral, a každý to věděl. Ramones jsou známí hlavně tím, že z obyčejných 3 akordů dokázali udělat perfektní chytlavé melodie. Texty se pohybovali kolem problémů mládeže tehdejší doby - 60.,70. léta, kdy jedinou hudbou byl jen přeslazený poprock, a nebo diskotéková éra, ovlivněná tehdejším slavným filmem Horečka sobotní noci. Ramones byli přesný opak tohoto a v textech se také odrážel jejich životní styl- rock´n´roll, drogy, alkohol a prostě životní pohoda.

Jejich úplně první hudební počátky byli ve zkušebně Tommyho, který byl z Ramonů nejstarší, a když je slyšel hrát ( DeeDee -zpěv, basa, Johnny- kytara, Joey- bicí), tak si řekl, jak jsou dobří a sedl si za bicí, i když předtím nikdy moc nehrál. Zpěvu se zhostil tedy Joey, DeeDee mimo toho, že hrál na basu míval občas vedlejší hlas a zároveň byl s Joeym textař kapely.

Debutové album Ramones vyšlo v dubnu roku 1976 a patřilo mezi ty nejdůležitější co Ramones vydali. Najdeme zde 14 písniček, neznámější vál Ramones Blitzkrieg Bop s jejich známým Hey Hou Lets Go, ironickou písničku Now I Wanna Sniffe Some Glue, Judy Is Punk atd. Prostě toto byl průlom a Ramones tím odstartovali svoji kariéru. Během roku vydali další dvě alba- Leave Home, a hlavně Rocket To Russia, jedno z nejlepších alb punkrockové historie. Písničky jako Cretin Hop, Sheena Is Punkrocker, Rockway Beach, Teenage Lobotomy se staly nesmrtelnými. Album se táhne ve skvělém rychlém tempu, cítíme z toho tu naprostou energii, kterou nám Ramones svojí hudbou podávali. I když album bylo fakt skvělé, NIKDY to Ramones nevyneslo na vrchol hudebních žebříčků ( 49.místo v roce´77). Pro Ramones to bylo zklamání a tak za další rok vydali album Road To Ruin, kde byl Tommy vyměněn a za bicí sedl Marky( Marc Bell). V této sestavě hráli nejdelší dobu. Album Road to Ruin bylo v hudebním žebříčku znovu propadák, a na místo Tommyho, který byl manažerem kapely povolali Phila Spectora, který měl několikatileté manažerské zkušenosti. Následovali další alba jako Rock´n ´Roll High School a nebo End of Century, které se dá považovat mezi komerčně nejúspěšnější alba. Najdeme zde slavné písničky Do You Remember Rock´n´Roll Radio?, které napsal Joey jako narážku na jeho mládí, kde jeho nejmilejší činností bylo poslouchání rádia a rock´n´rollu. Mezi ty pomalejší písničky alba patří známý *cajdáček* Baby I Love You. Tyto písně však k Ramones neodmyslitelně patřily. Zajímavá písnička s temnějším nádechem je I´m Affected. A samozřejme se vrací Judy z jejich prvního alba, v písničce The Return od Jackie and Judy.

V roce 1984 vystřídal Markyho na 3 roky bubeník Richie Beau z NY kapely The Velveteens. Další alba jako Subterranean Jungle, Halfway to Sanity, Animal Boy atd. nebyly úspěšné jako první tři, na postech manažerů se zase prostřídal Tommy, někdy si vydávali Ramones alba sami. Poté se objevili Ramones výběry a „Best Of“ jako RamonesMania, All The Stuff a nebo perfektní živák Loco Live. V červenci 1989 měl Johnny telefonát od manažera kapely, že DeeDee odchází z kapely. Joey to okomentoval, že odchod DeeDeeho je jen další překážkou Ramones. DeeDee byl s Joeym hlavní textař a v kapele působil jako zakládající člen. Mezi poslední DeeDeeho výtvory patří skvělý text k Poison Heart a poslední album, na kterém ho můžeme slyšet je Brain Drain se skvělou úvodní vypalovačkou I Believe In Miracles. Brzy po jeho odchodu našli DeeDeeho náhradu- CJ Ramone( vl.jménem- Christopher Joseph Ward). Následovalo úspěšné album Mondo Bizzaro, kde právě najdeme Poison Heart a jiné slavné písničky jako Censorshit ( název vypovídá o čem to bude), a nebo skvělá písnička Touring, o životě na koncertních túrách.

O rok později, teda v roce 1993, vychází album Acid Eaters a v roce 1994 poslední album Ramones, které bylo jejich rozlučkovým albem a má příznačný název Adios Amigos. V několika písničkách zpívá sólově basák CJ místo Joeyho. V tomto roce měli Ramones také koncert v Praze v Lucerně, jejich jediné vystoupení v České republice. A v roce 1996, přesně dne 6. srpna v Los Angeles se konal poslední koncert Ramones, kde se rozloučili se svými fanoušky. V roce 2001 byli Ramones zařazeni do Rock´n´ Rollové Síně Slávy, mezi hvězdy staré rockové generace. Joey, jako zakladatel a vůdčí postava, by se tomu jistě pousmál, ale víc by se tím už nezabýval. Píšu „BY“, protože Joey už o tom nevěděl. Zemřel 15.4. 2001, po jeho dlouhé a marné bitvě s rakovinou lymfatických žláz. Byl pochován se všemi poctami a 30.11.2003 byla pojmenována po Joeym Ramonovi ulice v NY- ulice se jmenuje- „Joey Ramone Place“. V dubnu 2002 uspořádal DeeDee s Tommym, Markym a Johnnym rozlučkový ceremoniál Joeymu… O dva měsíce později- 5.6., DeeDee umírá ve svém domě v LA na předávkování drogami. A 15.9.2004 umírá Johnny ve spánku. Prohrál svůj několikaletý boj s rakovinou prostaty. Z původní sestavy zbývá už tedy jen Tommy.

Ramones byli, jsou a vždy budou nejlepší kapelou, co kdy hrála. Vytvořili styl a hudbu, která ovlivnila spoustu muzikantů, kapel, životní pohled lidí, dali vznik punku. Ramones nikdy nebyli stadiónovou kapelou a kapelou která vyhrávala hudební žebříčky, nejsou tak známý jako Sex Pistols a nebo The Exploited a jiné punk- komerční- kapely. Oni sami Ramones se nesnažili nikam vnutit, jít s dobou, být slavní. Měli svůj styl a hudbu. Pro mě a spoustu dalších fanoušků to je a vždy bude, díky těmto všem faktům, nejlepší kapela, a já jsem rád, že jsem ji poznal a otevřeli mi oči v hudebním světě.

RAMONES NAVŽDY!!! GABBA GABBA HEY!!!!


Sestava:
(zakládající členové)
Joey Ramone (zpěv) (19.5.1951 - 15.4.2001)
Johnny Ramone (kytara) (8.10.1948 - 15.9.2004)
Dee Dee Ramone (basa + zpěv, '74 - '89) (18.9.1952 - 5.6. 2002)
Tommy Ramone (bicí 1974-78) (29.1.1952)
(další členové)
Marky Ramone (bicí) (od roku 1978, mimo '83 - '87)
Richie Beau (bicí) ('83 - '87)
CJ Ramone (basa + zpěv) ( '89 - '96)
Diskografie
1976 The Ramones
1977 Leave Home
r 1977 Rocket to Russia
1978 Road to Ruin
1979 It's Alive
1980 End of the Century
1981 Pleasant Dreams
1981 Rock 'N' Roll High School
1983 Subterranean Jungle
1985 Too Tough to Die
1986 Animal Boy
1987 Halfway to Sanity
1989 Brain Drain
1990 Pet Semetary
1991 Loco Live
1992 Mondo Bizarro
1993 Acid Eaters
1995 Adios Amigos
1996 Greatest Hits Live
1997 We're Outta Here! [live]
2002 Chrysalis Anthology
2003 NYC 1978 [live] King Biscuit Flower Hour
2004 Live January 7, 1978 at the Palladium, NYC
Fotogalerie
Ramones Ramones Ramones Ramones Ramones Ramones Ramones
Odkazy
Ramones.com

Oficiální stránky

Ramonesworld

Stránky Arthura Vegy

Wikipedia

Profil Ramones na české Wikipedii

Ramones Guitar Tab

Kompletní tabulatury, akordy a texty

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 13
Firelover
26. 09. 2007, 10:54:54
Mam bez 4alb skoro celou 'diskografii' tydle party, a nestacim se divit co s tema trema akordama vymejslej,no kdo umi.umi.ale ja cumim.

BodaCZ
18. 04. 2007, 20:52:16
Moje best skupina .su znich posranej když je slyším prodtě .. HEY HO LTE'S GO

KLOP
30. 12. 2006, 21:44:12
Ramones sou uplne nejlepsi je mi teprve 14 takze moje nazory se meni ale rozhodne vim ze ramony budu poslouchat furt GABBA GABBA HEY!!!

Johny bmx
14. 12. 2006, 15:33:29
Prostě Ramones...nejlepší skupina všech dob s nezaměnitelným stylem...nejlepší!!!
A to i v dnešní době kde se to hemží rádoby hvězdama ve stylu 50cent a další...Jestli existuje nefalšovaná punková kapela jsou to právě ramones!!!

Jerry
7. 12. 2006, 22:32:56
Zdar Ramones sou fajn, akorát z toho tvýho članku tak nějak vyplývá, že považuješ Sex Pistosls za komerční kapelu, tak to mě fakt zaskočilo...

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek