Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - FÓRUM | rozhovory - - - - - -

Ty vydáváš kapelu proto, aby jí lidé neposlouchali?

Ty vydáváš kapelu proto, aby jí lidé neposlouchali?

Jakub Tauber (Cecek Records)

autor: horovic | 14. 12. 2006, 20:48:59 | návštěv: 6850 | reakcí: 9

Zde přidejte váši reakci

jméno:
text:
napište první a poslední písmeno anglické abecedy (malá písmena):

Vaše reakce

No pasaran - odpovědět
22. 01. 2007, 13:16:34
....ke koupi Ceckova titulu se váže jedno z mých traumat z
punkového dětství.Urputně jsem sháněl nějaký tvrdší Hc a mí kamarádi mi doporučovali jednu kapelku jménem X-wing a já pod přívalem nových interpretů a jejich jmen v punkovém obchůdku místo X-wing koupil X-core.Jak překvapen jsem byl, když X-core vůbec nenaplňovali poipis pozitivního Hc s dobrými texty.Mým přátelům, kteří mně na pochybení upozornili, také děkuji, že jsem měl možnost skutečné X-wing poslechnout a
s klidným svědomím cd X-core zahodit...

berys - odpovědět
6. 01. 2007, 17:24:10
ke kapele x-core mám svoje výhrady... je mi jedno jestli a jak moc na sobě pracujou, ale pokud přijedou na fesťák a nezahrajou protože prší... i dyž pódium je zakrytýa jedinej kdo mokne sou lidi... pokud se vymlouvaj na svujaparát za půl milionu... a hlavně pokud se chovaj tak arogantně jako sem toho byl svědkem, tak ať dou do prdele... chovali se jako idioti a za ty je taky budu mít... vy si myslete co chcete. jediný na čam by měli zapracovat je slušný chování a vymazat ze svejch hlav faktor zmrdství na minimum. pokuď má někdo výhrady napište mi na mejla berisss@centrum.cz klidně to dořešíme.

Jaryn - odpovědět
3. 01. 2007, 03:04:12
no...radči si poslechnu Volant , nebo Tleskač který sice berou texty s nadsázkou ale hraje jim úplně parádně, než nějaký pseudointelektuální kecy od kapely, co neumí hrát ani zpívat

Fat Mike - odpovědět
17. 12. 2006, 22:56:18
...kdybych se tady na to vykašlal tak by bohužel nebyl nikdo, kdo by tu díru zacelil...

Já nevím, myslíte že si ho Jakub honí nad svojí fotkou denně, nebo jenom obden? :o)

16. 12. 2006, 17:05:10
tak jsme to dostali všichni teď :-) , odpříště jen schematičnost...

Jer_C - odpovědět
16. 12. 2006, 12:21:44
Ale my stále hledáme štěstí, ale nikdo z nás ještě není mrtev.

maxim - odpovědět
16. 12. 2006, 10:09:51
Mlčky přejdu to, že jsi ze mě i tohohle webu udělal fašisty. Myslím, že v rozhovoru je dost "signálů" o tom, že není někdo lepší tím, jakou hudbu poslouchá. Hudba je moře a já ho nekrájím.

Tom@s - odpovědět
15. 12. 2006, 21:13:46
Po přečtení rozhovoru s panem Jakubem Tauberem jsem doslova „chytal oči po stole“. Pochopím bez nejmenšího problému otázky typu: nejoblíbenější deska apod. Ale docela mě překvapil duch, ve kterém se nesl celý rozhovor. Hlavně otázky redaktora (já pro to neznám jiné pojmenování) mi připadaly poněkud ideově zabarvené. Naštěstí sám sebe pojmenoval jako samolibého a arogantního pseudointelektuála. Nic proti tomu. Je zřejmě velmi dobře obeznámen s tím, jak ho vnímá jeho okolí. Ale od znalce hudby, za kterého se podle signálů, které vyslal v rozhovoru, pokládá, bych od něj čekal i určitou dávku nadhledu, kterou přes svá tvrzení evidentně postrádá. Je-li opravdu takový znalec, měl by snad především vědět, že lidé jsou velmi rozmanití a to, co se líbí jemu, a to, co on pokládá za pokrokové, to jiný může po-kládat za zoufalou snahu odlišit se od něčeho, v čem není schopen udržet krok s ostatními. Přijde mi, že i přes velkou erudovanost ve svém oboru a mnoho rozhovorů s kapelami tak trochu - možná úmyslně - zapomíná, že takovou agresivitou vůči ostatním lidem, kteří jsou jiní, než on, nic nezíská…
Mnohem podivnější je ale podle mého soudu škatulkování lidí podle toho, jakou hudbu poslouchají, jaké knihy čtou, jaké filmy sledují. A na to ne vašem webu narážím docela často. Nepřijde vám to ještě divnější, než dělit lidi podle toho jaké množství melaninu mají v kůži? Navíc, když všichni pamatujeme doby, kdy ti, kteří měli pocti, že ho mají málo platili za to, aby si ho vyrobili co nejvíc…
Opravdu vám nepřipadá takové dělení lidí ještě hloupější? Nebo mi snad chcete tvrdit, že jsou lidé, kteří se s tím velkým sebezapřením, které je k tomu nezbytné prokousali Vojnou a mírem jsou podle vás lepší, než ti, kteří ji odložili s tím, že to má 1 400 stran a táhne se to jak poslední páteční hodina ve škole?
Stejné je to podle mého názoru i s hudbou. Sled tónů, vyvolávajících u lidí vyplavování endorfinu a jiných štěstí navozujících hormonů je u mnoha lidí diametrálně odlišný, na tom se určitě shodneme. A tyto sledy zvukových vln o různých frekvencích a hlasitostech, které já, vy, i tolik jiných lidí nazýváme hudbou by nás určitě neměly dělit na nesmiřitelné tábory.
Netvrdím, že jste jediný, kdo uznává myšlenku „jen já poslouchám tu správnou hudbu“, nebo „jen já jsem ten, kdo zná univerzální pravdu“. Možná jsem jenom špatně pochopil a špatně si vyložil signály, které byly obsažené v tomto rozhovoru. Pokud ano, budete se mnou jistě souhlasit, že pokud bude přibývat lidí, kteří si uvědomí, čím ta hudba doopravdy je, a začnou ji vnímat jako prostředek k tomu, aby jim bylo na světě dobře a přestanou ji vnímat jako něco, co je odlišuje o jiných lidí, se kterými on nesouhlasí, bude na světě líp.

lichťa - odpovědět
15. 12. 2006, 09:52:14
paráda, na moc stránkách nenajdeš rozhovory které se netykájí otázek: Jak dlouho? Proč? Co říkáš na fašismus, komunismus..atd? A na závěr, co chceš vzkázat našim čtenářům? :-)

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek