Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - FÓRUM | recenze literatura - - - - - -

Jáchym Topol

Jáchym Topol

Cesta do Bugulmy

autor: maxim bukvar | 8. 12. 2009, 06:53:13 | návštěv: 5965 | reakcí: 2

Zde přidejte váši reakci

jméno:
text:
napište první a poslední písmeno anglické abecedy (malá písmena):

Vaše reakce

Antonín Konečný - odpovědět
26. 07. 2013, 09:54:44
Cesta do Bugulmy v rozhlasové adaptaci je skvělá. Podle mého soudu jedna z nejlepších českých rozhlasových her vůbec.
Chápu sice jistou výhradu směrem k mužským/ženským postavám, ale nesouhlasím se závěrem, že je to špatně! Je to dobře, že jsou jiné. Zvětšuje se tím rozměr, jsou jinde, myšlenkou i fyzicky, je dobřem, že jinak hrají. I když to působí jakoby divně. "Bugulma" přece má působit divně a rozporuplně!

zenda - odpovědět
26. 08. 2012, 07:14:26
Nechápu význam věty: "Bugulma je postavená na groteskní stylizaci, jenže ženské postavy hrajou jinde jak ty mužské,..." škoda, věta je totiž jedna z klíčových v celé jinak zajímavé recenzi.

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek