Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - FÓRUM | recenze hudba - - - - - -

Bonus

Bonus

Konec civilizace

autor: maxim přitakáč | 13. 04. 2011, 08:21:03 | návštěv: 5140 | reakcí: 5

Zde přidejte váši reakci

jméno:
text:
napište první a poslední písmeno anglické abecedy (malá písmena):

Vaše reakce

literarni kritik - odpovědět
14. 04. 2011, 09:34:27
nic moc cece

14. 04. 2011, 08:58:16
BONUS:
...Takže čekni všechny friendy který na facebooku máš
vyber ty co sou v těch xenofobních skupinách
často sou to lidi u kterejch to nečekáš
klikni(?) a všechny smaž
prober svý známý ve skutečnym životě
udělej to samý - smaž je na nic nečekej
otevři oči
prohlídni si svojí rodinu...

--------------------------------------
BoHnus:

Místo komunikace dalsi separace
Z tohodle se mi chce pomalu zvracet
Premejslim uz nejakou chvili
Ze i tydle kecy jsou jenom cernobily

Když už něco zrušit,
Poslat v řiť měla by se celá ta "sociální síť"
Lepší by bylo věnovat se jako táta dětem
Než bojovat s virtuálním nepřítelem ve virtuálním světě,
Než být vole trendy
A pak škrtat virtuální friendy

Jak chces podat ruku
Nekomu na fejsbuku, ty kluku ?
Každej máme svý mínus, svůj šrám
To bys taky mohl tyvole zůstat sám

13. 04. 2011, 13:53:37
S některýma těma úhlama pohledu, co tu nastiňuje Sedlo jsem se taky potýkal - taky jsem si například vůbec nebyl jistý, že se to dostane k uším těch, kterým je to určený, a neskončí to u těch kamarádů, kteří poklepou po rameni i kdyby to nestálo za moc (jakože to naštěstí není ten případ). A stejně tak už - díky tomu co mám za sebou - pro mě angažovanost v textech asi nikdy nebude nic, co by mě přitahovalo, a taky pro mě jsou skladby jako Dva zuby od Sporto nebo skoro komplet Ememes víc, ale přes to všechno jsem si časem ujasnil, že mě Konec civilizace baví stále víc - jednak kvůli polohám nejistoty a nestydění se za některé věci (viz Ztrácíme čas) a jednak právě kvůli tomu, co říká Maxim - tedy všemu co se děje pod hlasem.

Sedlo - odpovědět
13. 04. 2011, 13:21:34
Skoro to vypadá, jakoby ta deska vůbec nikoho nezajímala a při tom všichni ví o co jde a není úniku. Předpokládám, že situace je hodně podobná pornu: někteří se tím, že ho mají rádi netají, jiní jo, ale ve skutečnosti na to čumí skoro všichni.
A tak si tedy, ať už veřejně či skrytě, všichni děláme názor na Bourkovy názory, abychom o tom pak mohli žvanit v autech při cestách na koncerty a nebo při hospodských posezeních v rámci stodvacátéšesté reprízy "historek z undergroundu."
Už tímhle dosáhl Bonus docela hodně. V rámci "scény" asi opravdu vzbudil docela rozduch.
Má však i ambice oslovit ty tísíce zmatených mladých duší tam venku?
Nebo je to výpověď jen pro kámoše?
Já osobně se musím přiznat, že mi smysl celého Bourkova snažení uniká. Resp. neuniká mi smysl (protože dostatečně legitimní důvod pro tu desku je to, že to dává smysl Bourkovi), ale tak něják nesdílím přesvědčení o tom, že zrovna tohle je "zapotřebí" tak, že by neuměl věci pojmenovávat méně přímočrým způsobem. Sporto jsem ještě něják kousnul, některé songy jsou fajn, ale Bonus mi opravdu nesedí a asi už to tak zůstane. Zkoušel jsem to, ale mně se prostě taková angažovanost z vlastní podstaty příčí, nedokázal bych takhle do placu házet komentář na kdejakou skutečnost či osobní poznání, o kterou se alespoň na chvilku otřu myšlenkama. Zároveň mi to příjde docela zbytečné, snad možná i trošku úsměvné.
Maxim má 100% pravdu v tom, že zvuky na desce jsou super, nezvyklé plochy, zajímavé rytmy, dobré harmonie atd. Za normálních okolností detaily zasluhující ocenění. Ale tím rapem se to dostává do pozadí a taky se mi zdá, že tam, kde Bourek alespoň trošku "zazpívá" je to hned min. o 50% lepší.
Chápu, že ne každý má rád rozvětvené metafory a jinotaje. Říkat věci na plnou hubu a tak jak příjdou na mysl je přece ryzí esencí úpřímnosti. Ale asi jsem málo punk či co, mě to takhle prostě nebaví.
Desku jsem slyšel cca 4x, vinyl ještě nemám, ale jakmile ho mít budu, dám tomu ještě jeden poslech (abych mohl říct, že jsem si desku opravdu pustil a tím ji přesunul do statusu "hraná", pak mě snad nikdo na Aukru neobviní z překupnictví), max. dva a vím skoro jistě, že to bude pass.

šampón - odpovědět
13. 04. 2011, 12:55:15
souhlas, akorát trochu recenze na recenzi.

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek