Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - FÓRUM | blok - - - - - -

Živel, sportíčko a život pod dekou

Živel, sportíčko a život pod dekou

glosa

autor: maxim onanizer duchna | 25. 01. 2010, 06:49:28 | návštěv: 5168 | reakcí: 12

Zde přidejte váši reakci

jméno:
text:
napište první a poslední písmeno anglické abecedy (malá písmena):

Vaše reakce

21. 02. 2010, 15:10:16
Co je na tom špatnýho řešit prachy? Dobrý účty? Manažer je jen kámoš, co řeší to, co já neumim? Podobný otázky TADY?????? A fakt to není VTIP? Čekal bych je spíš na webu Hinaski nebo Mícala Hrůzy... Nojo, asi jsem jen naiva, co řeže do kytary, protože ho to baví a mít manažera se mu jeví úplně stejný, jako posílat nahrávky na velký labely, protože tam to vydávání a prodávání taky uměj líp než já...

paul ist faul - odpovědět
4. 02. 2010, 10:49:40
jen poznámečka k těm prachům - to je snad špatný, že kapela řeší v prvé řadě prachy? podle mě je to právě nejlepší - máš okamžitě jasno s kým jednáš a co můžeš v týhle otázce (jo, otázka peněz, tý věci, ze který často někoho svrbí chomáč) očekávat. dobrý účty dělaj dobrej mrd. stejně tak manažer - ne každá kapela je plná lidí, kteří umí s promotérem komunikovat v souvislejch větách, tak proč na to nemít nějakýho kámoše, co?

howg

maxim - odpovědět
3. 02. 2010, 19:05:19
jo, jsem uspokojený.

v čem je živel "běžný komerční časopis"? nákladem, cenou, grafikou nebo obsahem? nechápu to.

dá se za odsuzování živlu pokládat to, že je to "průser"?
chápu, že je peřina debil, protože má potřebu se vymezovat vůči jinejm, protože bez toho by se ukázalo, jak vlastně nemá co říct... - ale to bych mohl říct o 85procentech všech textů na netu, to je argument dost matný.

co přesně mi uniká? - zametu si před prahem...

gorkij - odpovědět
3. 02. 2010, 15:29:34
uspokojí tě takto ten podpis?

Uklidňovat netřeba. Psát samozřejmě můžeš o čemkoli - nemyslím, že by ti to někdo zakazoval. Děkuji za odpověď ohledně Živlu, byť se domnívám, že pod tímto úhlem pohledu je v tom případě nekomerční asi tak 85% muziky na tomhle malém písečku. Co se týče toho, co komu uniká, tam by asi nebylo marné, aby sis zametl před vlastním prahem - myslím, že v tomto směru jsi na tom podstatně hůře než já - čímž neříkám, že s tím nemám problém.
No a co se týče tvé vykonstruované hypotézy o odsuzování Živlu kvůli tomu, kdo tam píše (o čemž tu do té doby nepadlo ani slovo), tak bych mohl jen zopakovat to, co už jsem řekl, stejně jako důvod, proč si myslím, že je Peřina debil, ale proč to opakovat potřetí?

maxim - odpovědět
3. 02. 2010, 14:27:35
abych tě uklidnil: všechno si to trefil. diycore je frajerská nálepka, myslel sem, že to je z těch textů tady poznat. hrdost je podivný patos, který nechápu, diy beru jako vymezení, ale to neznamená, že nemůžu psát o kapele jako je the pooh nebo o živlu. ten není "běžný komerční časopis", už jen proto, že lidi co tam píšou, z toho nic nemaj, jen musí mít v zádech prachy na distribuci a tisk. když už pominu obsahové části, které komerční, běžné nebo mainstreamové zcela jistě nejsou. ale jak říkáš - bavit hodiny se spolu nebudem. podepsat se neumíš, větu po sobě sice přečíst jo, ale celkový smysl paralely nebo přirovnání ti uniká. když už o někom řeknu, že je debil, tak bych aspoň řekl proč. mám odsoudit živel kvůli tomu, že tam je peřina nebo slavíček? jak říkám: rychlej a efektní soud rovná se rychlé zobecnění. jde to šejdrem.

3. 02. 2010, 11:12:54
už to jen shrnu:

- Na názvu DIYcore je hrdého to (a podotýkám, že hrdost pro mě není ani v nejmenším negativum), že tím OTEVŘENĚ říká svůj názor na všechny, kteří třeba nejsou schopni fungovat bez manažera, využívají principy šoubyznysu a nevidí na tom nic zlého (takže např. při projednávání koncertu první řeší prachy)atd atd, a to názor ten, že s podobnými lidmi nechce mít nic společného. Neboť DIY etika je prostě přesně opačná. A MOC by mě mrzelo, kdyby se ukázalo, že ten název byla jen frajerská nálepka, která je v rozporu se samotným fungováním.

-Na Živlu není DIY ani zbla, je to běžný komerční časopis, jen prostě dělaný trochu jinak. Jak už jsem řekl KDYSI mě bavil.
- Myslím, že jsem řekl dost jasně PROČ považuju Peřinu za debila. Dokladovat to nemusím, dokladují to jeho texty.
- Rybičky a živel jsem do jedné roviny rozhodně nekladl - zkus si tu větu přečíst znova.
- To, že nesouhlasíš s tím, že Sporto až do More byla totální sračka, což si rozhodně navíc nemyslím sám, jen se to spousta lidí bála a bojí říct nahlas, aby si neznepřátelili Bourka, mě netrápí. (To, jak dopadají ti, kteří si dovolí tu drzost něco vidět jinak, je očividné) To, že ti při čtení opět něco uniklo, a že není řeč o srovnání kapel, mě netrápí vlastně taky.
- Žádný "rychlej a efektní soud" v tom není - dalo by se o to bavit celý hodiny.

maxim AHA - odpovědět
2. 02. 2010, 19:51:20
nevim co je na názvu "diycore" hrdého, ale budiž. mám za to, že můj názor je dost jasnej a vůbec ne tajemnej. jestli je pro tebe jasný názor to, že někoho rovnou vyhlásíš za "debila", aniž bys to nějak doložil, tak jo - sem tajemnej. a dát na rovinu rybičky 48 a živel, to je mimo mísu. stejně jako srovnání sporta a toneless. rychlé a efektní soudy. přesně to, co nežeru živlu.

2. 02. 2010, 17:50:54
O Jakubovi Peřinovi si myslim z toho o čem a jak píše, že je debil, kterej má potřebu se vymezovat vůči jinejm, protože bez toho by se ukázalo, jak vlastně nemá co říct (totéž mimochodem platí o Benjaminovi Slavíkovi). Živel kdysi o něčem byl - v současnosti je to průser. Pokud někdo cituje debila, tváří se tajemně a neni se schopnej ani vymáčknout, jestli s nim souhlasí, pak je na tom podobně. Pokud je to na serveru, kterej si hrdě řiká DIYcore, tak je to to samý, jako kdyby na Czechcore s vážnou tváří chválili Rybičky 48 a argumentovali, že jejich pohled na muziku má taky svoji cenu. A vůbec nejde o namachrovaný Sporto, který až do More (který je skvělý) byla sračka (regulérní diskoška, obsahově víceméně srovnatelná třeba s Toneless jen blbě zahraná).

2. 02. 2010, 15:38:28
nanoru a nafukal si vubec gumy? divej po jake jedem cestě!

kpt. ctrlalt - odpovědět
25. 01. 2010, 11:58:39
jeblé sa samo orábí!

bugata - odpovědět
25. 01. 2010, 11:49:53
:)

nanoru - odpovědět
25. 01. 2010, 08:26:13
uuu ee bbb moixx =333 a máš to ty kokote!

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek