Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - - - - EXPRESS - - - - - - - - - - - -

Americký kazetový vizionář Nonhorse vydává desku Heliocentric Worlds - release party 16. 10. v Praze ve Finalu

Americký kazetový vizionář Nonhorse vydává desku Heliocentric Worlds - release party 16. 10. v Praze ve Finalu

tisková zpráva

autor: KLaNGundKRaCH | 15. 10. 2011, 16:30:25 | návštěv: 615 | reakcí: 0

V něděli 16. října vychází kazeta Nonhorse: Heliocentric Worlds. Trojnásobná releaseparty proběhne v pražském Finalu za účasti dvou domácích projektů Rouilleux (tentokrát s kapelou) a Radio Royal, které také letos vydaly výjimečné desky: "Zugzwang" a "RRCD01".

Průkopník kazetového djingu Nonhorse, jehož živá vystoupení představují organický pohyb zvukovou masou magnetofonových pásků, během večera uvede nový tape-release Heliocentric Worlds. K hromadě kazet, které se v průběhu Nonhorseova vystoupení volně přeskupují okolo hudebníka jako prvky chaotické galaxie, tak přibude jedno z centrálních těles. Na první pohled se může zdát, že Nonhorseův hudební svět - jehož je sám demiurgem - je důsledně sebestředný a žádné slunce z něho nesvítí. Titul nové nahrávky nás vyvádí z omylu: fragmenty hyperaktivního tvůrčího ega se zde vydávají na melancholickou dráhu plnou srážek. Ego ulpívá na odvíjejícím se pásku, jehož kolísavá stopa sice představuje odevzdanost neřízenému oběhu, zároveň však spolu s tíhou hučení svědčí o pevném gravitačním bodu. Zvuková koláž nové Nonhorseovy nahrávky má své slunce, které - jakkoli je jeho teplota nejasná - představuje centrum jediného, dokonale přetaveného zvuku, na jehož okraji jako malé planetky dočasně bloudí světy drolícího se, podivně jemného individua. „Chci, aby se mé ego vzdalo dojmu, že má v daném okamžiku kontrolovat svět, a chci, aby má práce svědčila o prosté skutečnosti momentů, které mnou fyzicky procházejí."

Kazeta Heliocentric Worlds o stopáži 46 minut vychází v limitované, ručně sprejované edici.
Nonhorse ji na svém webu nabízí k poslechu a stažení: http://nonhorse.com/HELIOCENTRIC%20WORLDS.html

ODKAZY:
http://www.myspace.com/nonhorsevsx
http://nonhorse.com/
http://bandzone.cz/radioroyal
http://music.rouilleux.net


Zároveň upozorňujeme na akci, které ve Finalu proběhne už zítra 13. 10.:
večírek k novému číslu čtrnáctideníku A2, na němž zahrají:
Catholic Spray (FR/garage/noise) a IR (FR/CZ/noise/performance)


Catholic Spray - The Ghost From My Grave from Antoine Q on Vimeo.

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek