Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - - - - EXPRESS - - - - - - - - - - - -

V listopadu vydává Bonus novou desku Náměstí míru

V listopadu vydává Bonus novou desku Náměstí míru

tisková zpráva

autor: Starcastic | 9. 10. 2011, 18:24:14 | návštěv: 817 | reakcí: 0

"PROSTĚ JSEM CHODIL DŘÍV DO PRÁCE..."
V listopadu vydává Bonus novou desku Náměstí míru

Skoro přesně rok po neobyčejně úspěšném debutu Konec civilizace vydává Martin Hůla aka Bonus na značce Starcastic svojí druhou LP desku, nazvanou Náměstí míru. Narozdíl od koncepčního předchůdce vznikalo nové album - podle Bonusových slov - docela nenápadně: "V dubnu jsem  si do práce dones jeden overhead (mikrofon, kterým se normálně zvučí činely) a jednou, dvakrát týdně jsem přišel o hodinu dřív než ostatní a nahrával si, jen tak, nějaký nápady. Postupem času mi ty použitelný z nich přišly jako dobrej základ na EP a v srpnu jsem zjistil, že mám víc než hotovou desku." Nakonec ze svých ranních seancí vybral jedenáct nejsilnějších skladeb, které poslal do studia Gargle&Expel v irském Dublinu na smíchání a postprodukci.

I přes mimoděčné okolnosti vzniku nepůjde v případě nového alba o žádnou nesmyslnou lepenici. Deska funguje pohromadě výborně, má specifickou atmosféru a jedinečný zvuk, ve kterém se Bonus cítí příjemně a skvěle se mu s ním pracuje. "Je to trochu jiný, nový a nečekaný," říká o svém novém albu, "ale pro mě je podstatnej hlavně pocit, že ta věc, na který zrovna dělám, jde dopředu a překračuje mojí předchozí práci. A to Náměstí míru splňuje na sto procent."

Album vyjde 11. listopadu na labelu Starcastic ve formátech - vinylové LP + CD,  placený MP3 nebo FLAC download a bezplatný stream. A proč se bude jmenovat Náměstí míru? "Líbí se mi ta trochu absurdní velkolepost a absolutní hodnota tohodle slovního spojení," vysvětluje Bonus, "ale cejtím ho jako metaforu střízlivýho konstruktivního přístupu, jako opozici nihlismu a apatii. Ta deska je o neutuchající vášni s otevřenejma očima - náměstí míru je duševní stav, zen ulice."


http://bonus.temnysily.cz

http://www.facebook.com/pages/Bonus-Náměst%C3%AD-m%C3%ADru/164427566976076

www.starcastic.cz


Související články

Bonus - Konec civilizace

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek