Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - - - - EXPRESS - - - - - - - - - - - -

Chlap, který přijede vlakem, nemůže být pičus… CARS & TRAINS (usa) v Boru

Chlap, který přijede vlakem, nemůže být pičus… CARS & TRAINS (usa) v Boru

tisková zpráva

autor: Keftes | 6. 10. 2011, 14:51:56 | návštěv: 768 | reakcí: 1

Cars and Trains, Portland, Oregon. One man pičus, jak tomu říkají v Praze. Jinde třeba „sólový projekt" nebo „chlápek s (doplň hudební nástroj)". Jen prosím ne „busker" (jak jsem vyslechl v Břeclavi) - evokuje mi to Glenna Hansarda, a to je dost špatné. Jeho (C&T) muzika zní strašně jednoduše, ale zároveň je jasné, že to není žádná zfušovaná líbivá záležitost. A přitom bych se nebál použít slovo „krása" vyslovené tak, jak to umí jen Maňa z Le Christ Hypercubistic. Zdá se mi, že Cars and Trains je jedním z těch případů, který v člověku vyvolá vědomí, že může taky sám na koleně dělat dobro (nebo DOBRO!), a nebude ho to nic stát. A přitom je to úplně naopak. Je cítit, že Tom do toho dává to pověstné srdce (fakt jsem to napsal, ale rozumíme si!), veškerý talent, a rozhodně to není žádná sranda.

Tak taky vypadá výsledek - ukradnu to sousloví „smutně veselá" hudba. Já ale nejsem žádný muzikální znalec, vlastně vím o muzice úplné hovno. Proto je moje zkušenost asi trochu jiná, nicméně když si poslechnu následující song, jsem si jistý, že třeba takový Johny Cash už chystá cover, tyvole, a ne že ne.

Spolu s Cars and Trains jede taky pozoruhodný jednočlenný projekt 2econd class citizen z Velké Británie a jako český support vystoupí dvě holky, které si říkají Milencův dech. Nevíme, co od toho čekat. Vlastně víme. Bude to určitě všecko spoko! Už jen proto, že Cars and Trains i 2econd class citizen jedou svoje turné vlakem, a kdo jede vlakem, vzpomeňte na UNURa, nemůže být pičus...

CARS & TRAINS (usa)
2ECOND CLASS CITIZEN (uk)
MILENCŮV DECH


8.10.2011 klub BORO (Křenová 75, Brno)
začátek: 20:00
vstupné: 80,- Kč
předprodej není, plno nebude, my se budem těšit!

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 1
Martin
7. 10. 2011, 19:07:35
může být pičus, a to tehdy když mu vlak ujede...

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek