Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - - - - EXPRESS - - - - - - - - - - - -

Večer s písněmi geniálního básníka Milana Kopernického v podání jeho objevitele Petra Suchomela (Ve Slavonicích a Budějicích)

Večer s písněmi geniálního básníka Milana Kopernického v podání jeho objevitele Petra Suchomela (Ve Slavonicích a Budějicích)

netisková zpráva

autor: vizor1 | 5. 10. 2011, 08:16:23 | návštěv: 671 | reakcí: 0

Večer s písněmi geniálního básníka Milana Kopernického v podání jeho objevitele Petra Suchomela. Písně, které člověka změní.

sobota 15.10.2011 20:00 Slavonice, Besídka, Horní náměstí 522,
http://www.besidka.cz/

neděle 16.10.2011 20:00 České Budějovice, Café Hostel, Panská 13,
http://www.cafehostel.cz/

Když v roce 2000 tragicky zemřel rakovnický písničkář - prokletý básník Milan Kopernický, zřejmě by jeho písně zůstaly jen v pár desítkách srdcí a jinak by upadly do zapomnění, nebýt dvou lidí - Milanova dědečka a Petra Suchomela. Suchomel, sám aktivní autor i muzikant, učitel hudby a majitel obchůdku s hudebninami v Litoměřicích, Milanovy písně zapsal do not, což, jak zjistil, mnohdy nejde jinak, než se je sám pokoušet zahrát na kytaru. Zpracoval takto většinu Kopernického dochovaných písní a je dnes nejspíš jejich jediným interpretem. Jednou dvakrát do roka je živě veřejně představí, a to prakticky jen v severních Čechách. Teď s nimi přijede poprvé do Jihočech a máme tak zde naprosto ojedinělou příležitost zaposlouchat se v živém podání do tónů a veršů, které jsme tu ještě nikdy neslyšeli - do obrazotvorných i obrazoboreckých písní, jejichž mnohovrstevnatost a emoční náboj nemají obdoby. Písní, které od posluchače vyžadují více, než jen nechat je prolétnout v informačním šumu; a posluchač, který jim takové úsilí věnuje, bude odměněn dříve, než se toho naděje.

http://bandzone.cz/milankopernicky

http://kopernicky.blog.cz/


Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek