Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - - - - EXPRESS - - - - - - - - - - - -

Košická shoegazeová božárna JELLY BELLY v sobotní Africe

Košická shoegazeová božárna JELLY BELLY v sobotní Africe

tisková zpráva

autor: KubaO. | 5. 10. 2011, 07:37:55 | návštěv: 733 | reakcí: 0

Ahoj všem,

už příští sobotu 8.10.2011 se v bruntálském Africa Pubu představí tři výtečné kapely Jelly Belly, Candy Meatworks a Sibérija, tímto vás srdečně zvu!

Jelly Belly už pár let sbírají koncertní zkušenosti na rodném Slovensku, letos debutovali nadšeně přijatým vinylovým EP Deaf Till 30, které vyšlo ve společné péči labelů Starcastic (CZ) a Deadrek (SK) (vyšlo zároveň jako free download, recenze třeba tady, tady, tady nebo tady). Dokonalá směs pestrobarevných nálad, šedesátkové psychedelie, shoegaze, art ro cku, post punku to vše v osobitém a sebevědomém podání, skvěle to zní už na desce, naživo dosahuje hypnotických účinků. Nejlepší kytarovka ve střední Evropě, bez debat.

Candy Meatworks hrají teprve něco přes rok, ale už teď je to hotová kapela, o které bude ještě hodně slyšet. Letos zazářili mj. na Kubafestu, takže asi už víte co čekat. Suverénní muzikantské dovednosti, inspirace americkou legendou Primus, k tomu vlastní tvůrčí invence, spousta nepředvídatelných až bláznivých nápadů, které dokonale fungují. Pro mě důkaz, že i progresivní rock může být nesmírně zábavná záležitost.

Sibérija klidná síla z nedalekého Rýmařova hraje v čtyřčlenné sestavě tvořené dvěma kytarami, bicími a saxofonem a nabízí propracované, hloubavé až zádumčivé melodie na pomezí jazzu, alternativního rocku, folku a post rocku vyžadující aktivní poslech a soustředěnost posluchače. Jedni z těch, kteří si tvrdohlavě stojí za svým, o jejich kvalitách svědčí vítězství na přehlídce Malá Alternativa 2010.

Mějte se fajn a správně    KubaO.

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek