Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - - - - EXPRESS - - - - - - - - - - - -

Italské post-metalisty Lento doprovodí v Brně špička českého emo hardcoru

Italské post-metalisty Lento doprovodí v Brně špička českého emo hardcoru

tisková zpráva

autor: bro | 2. 10. 2011, 15:38:17 | návštěv: 650 | reakcí: 0

Lento
Esazlesa
Drom

úterý 4. října 2011, 19:30
Brno, Boro

Proč pořádat koncerty, jejichž lineup dává smysl buď pouze coby zdroj obživy anebo pro jistotu nedává smysl vůbec? Proč nejít cestou spojení, která dávají smysl hlavě i srdci? Proč neuspořádat koncert pro emočně hladové?

V úterý 4. října zahrají v Brně italští instrumentální post-metalisté Lento, které doprovodí Esazlesa a Drom, dvě kapely, které za nedlouhou dobu své existence stihly dokázat, že když se věci dělají pořádně a od srdce, výsledek se dostaví. Výsledek, který stojí za to.

Drom operují s post-hardcorovým základem a emocionálním zpěvem, jejich hudba má čitelnou strukturu, ale taky silný dopad. Útočí hlasitostí (jakási konstanta tohohle koncertu), ale i silou detailu (druhá konstanta), pročež nelze jejich hudbu přejít jen tak. Drom jsou mladí a debutující, ovšem taky nesmírně jistí ve svém počínání.

Podobná slova lze psát i o kapele s blbě skloňovatelným jménem Esazlesa. Esa lze představovat pomocí výčtu desek (ať žijí netradiční formáty), koncertů (čtěte o výletě do Pobaltí: http://www.metalopolis.net/art_downtown.asp?id=5770) i spoluprací, ale největší smysl dá nakonec stejně jednoznačné oštemplování Es coby kapely, kterou je třeba zažít naživo. Jejich koncerty jsou emocionálním zápřahem, který nevyšťavuje, ale obohacuje.

Lento jsou vedle The Secret, Ufomammut anebo Zu dalším důkazem o síle současné italské scény spjaté s žánry jako sludge či post-metal. Jejich aktuální album „Icon" vyšlo na elegantně baleném vinylu u labelu Denovali (dále Omega Massif, Her Name Is Calla či The Kilimanjaro Darkjazz Ensemble), na jehož stránkách je rovněž k bezplatnému stažení (http://denovali.com/lento/). „Obalíme publikum zvukem, nabídneme emoce a v neposlední řadě hlasitost", řekli o brněnském koncertě Jirkovi Jakouběmu v rozhovoru pro Spike. „Lento nade vší pochybnost stvrzují svou (sebe)jistou pozici (nejen) na post-metalové scéně", napsal o nich zase on.

Lento, Esazlesa a Drom je spojení, které dává smysl. Tři emocionální kapely, které problémy neřeší, ale pomáhají přečkat. Večer hutných riffů, erupcí kreativity a vyhrocených emocí.

Akci pořádají bro a Naše koncerty (http://www.the-aardvark.cz/nase-koncerty). Koná se v úterý 4. října od 19:30 v brněnském klubu Boro (http://www.boro-klub.cz/).

Související články

esazlesa - vyhlídky a konce
esazlesa / Depakine chrono - split EP (3" CD-R)

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek