Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - - - - EXPRESS - - - - - - - - - - - -

Členové Godspeed You! Black Emperor a Silver Mt. Zion - ESMERINE (CA, Constellation Rec.) na Sedmičce

Členové Godspeed You! Black Emperor a Silver Mt. Zion - ESMERINE (CA, Constellation Rec.) na Sedmičce

tisková zpráva

autor: Silver Rocket | 2. 10. 2011, 10:39:36 | návštěv: 730 | reakcí: 0

ESMERINE (CA, Constellation Rec.)

REBECCA FOON (CA)

6. října 2011
Praha - Klub 007 Strahov
start 20.00, vstup 250 Kč

Koncert kanadských Esmerine by si neměl nechat ujít nikdo, koho oslovila produkce kultovního labelu Constellation Records a hlavně jeho největších jmen - Godspeed You! Black Emperor a Silver Mt. Zion. Esmerine je totiž kapelou, jejíž jádro tvoří perkusista Bruce Cawdron (Godspeed You! Black Emperor) a cellistka Rebecca Foon (Thee Silver Mt. Zion, Mile-End Ladies' String Auxiliary).

Aktuální deska „La Lechuza" vyšla letos právě na Constellation a pro Esmerine je už třetím albem jejich desetileté kariéry: debut „If Only a Sweet Surrender to the Nights to Come Be True" vyšel v roce 2003 a úchvatná deska „Aurora" následovala o dva roky později. Na svých nahrávkách se Cawdron a Foon - které nyní na kvarteto doplňují hráčka na harfu Sarah Pagé a multiinstrumentalista Andrew Barr - pohybují s grácií sobě vlastní na takřka posvátném hudebním území, vymezeném veličinami jako Rachel´s, Dirty Three, nebo právě Godspeed You! Black Emperor a Silver Mt. Zion. Přestože „La Lechuza" je věnováno předčasně zesnulé zpěvačce Lhase de Sele, nepůsobí nijak pateticky, studeně a vyumělkovaně. Naopak. Esmerine dokáží v neobvyklém nástrojovém obsazení vykouzlit mimořádně silný, uhrančivý zvuk a nesmírně naléhavé melodie.

Koncert na 007 otevře se svým sólovým programem Rebecca Foon, tichý koncert s částečně upravenou Sedmičkou i pro sedící publikum začne ve 20.00.

Esmerine: www.esmerine.com

Rebecca Foon: www.rebeccafoon.com

Silver Rocket: www.silver-rocket.org

Recenze na „La Lechuza": http://www.silver-rocket.org/nejkecy/302

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek