Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - - - - BLOK - - - - - - - - - - - -

ViviDark - ostravský vole básník

ViviDark - ostravský vole básník

volný boj

autor: ViviDark | 13. 02. 2009, 07:07:06 | návštěv: 2239 | reakcí: 2

ViviDark je lačný reakcí na svou tvorbu a i když jsem se nejdřív smál a pak už vůbec, nakonec sem musel uznat, že je to nějak podivně mešuge a třeba pro todle nemám oči. Takže mu napište, zač je toho loket, nalepte si jeho kusy na zeď a myslete na romantické objetí nebo flusanec, je to na vás.

První kousek nemá nezajímavé momenty, některá vracející se slova mají ozvěnu a dobře zahušťují, ale taky je tam spousta balastu a mystický vyznění mě absolutně míjí. Druhý text je z ViviDarkových věcí nejlepší, jen doufám, že takhle vtipný to zamýšlel. Nicméně je jisté, že je zatížený na plátěný roucha a nejraděj by obnažoval nějakou jeptišku... (maxim horovic)

z věže orloje

nikdo tu nepracuje ani v neděli
když někdo zrovna ví že je, všichni hleděli
a všem se dobře daří. čím to je? řeknu hned
někdo se přijel poflakovat do hlavního města
a uviděl na orloji pochodovat figurky z těsta
jenže on rád maří, když vidí blbost vyrůst v květ
absinth, belladonu a celulozový chléb jí
v noci leze na věž posilněn takhle
ozbrojený, silný a přesto potají
spokojený, jak je zvoník nedochvilný
nahoře svlaží soškám husí krví hrdla vyprahlé
ať taky mají něco ze životů svých
než zřítí se a dopadnou na kameny a tenký sníh
ze zima, to jsem neřekl a všem se dobře daří
protože na orloji teď konečně pentagramy září
Z kroniky Bratrstva zcvrklých varlat

Členové Bratrstva zcvrklých varlat dávají večer si ledový obklad, protože vědí, že víc než děvčata důležitá jsou zcvrklá varlata. Nejvíce ze všeho milují zimu. Přechodí angínu, kašel i rýmu. Vychází z kláštera, když venku sněží, do pasu dolů nic, na louce leží. Na jaře skryjí se do chladných zdí, před sluncem, které jen těla hyzdí. U svíčky červené popíjet víno, za zvláštní zásluhy klášterní kino. Za krátké léto se modlí čas dlouhý. V noci se ochladit do blízké strouhy. Když občas poutníci o nocleh žádají, bratři se před nimi učením netají. Blíží se podzim, ty časy lepší. Teploty klesají, i varlata jsou menší. Do měst se vydají verbovat učně. Z varlaty zcvrklými budeš tu věčně.

http://vividark.sblog.cz

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 2
ViviDark
25. 02. 2009, 17:55:56
Tak jsem si zjistil, co je to 'mesuge' a 'maskulin' a je pravda, ze oboji jsem a rovnez s tim nemam problem =;-) Muj oblibeny film je 'Prelet nad kukaccim hnizdem' a to je tak asi jediny, co se mi v TV za poslednich deset let libilo, kdyz ji omylem, ve chvili kdy se pri prcacim prostoji hrozne nudim, zapnu.

marléna
15. 02. 2009, 18:07:40
myslim že to je typický výplod maskulina, kterej svý prcací prostoje řeší veršováním. nic zajímavýho, to co se tam zableskne je jen výjimka potvrzující pravidlo sterilnosti... jo, sem píča, ale nemám s tím problém.

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek