Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - - - - BLOK - - - - - - - - - - - -

Yellow Press

Yellow Press

Dobrý objev

autor: Jer_C | 27. 01. 2006, 01:05:53 | návštěv: 3198 | reakcí: 0

Day After se podařilo objevit opět jednu výbornou skupinu. Jsou jí maníci ze San Francisca, kapela The Yellow Press. Míra Pátý jim nedávno vydal CD/LP desku "Comfortable Curses".

Pokud máte, stejně jako já, zálibu v ujetém post-punkovém disco rytmu, tihle Amíci vás určitě osloví. Jejich tvorba vychází z odkazů pionýrů post-punku, slyším tu Joy Division, kteří se však vykašlali na dekadentní smutek a záhrobní depresi a vtrhli rovnou na taneční parket. Vedle nich nadšeně křepčí i Devo a na okraji kotle je vidět i Kraftwerk. Dva vokály, rozjetý kytary, zvučná basa a klávesy na pozadí jako třešnička na dortu. Má to drajv, je to energické, svižné a na živo je to prý pěkná jízda.

6 mp3 ochutnávek pro vás kapela přichystala na svých domovských stránkách.

CD/LP za 250 Kč seženete u Day After.

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek