Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - - - - BLOK - - - - - - - - - - - -

Výroční anketa – vyhodnocení

Výroční anketa – vyhodnocení

aneb Co ukázala novoroční polízanice

autor: maxim žitomir | 11. 01. 2009, 13:02:34 | návštěv: 3708 | reakcí: 12

Analýza ukázala hovno a taky to, že ve vkuse a názoru jsou „známí“ a přátelé diycore dosti rozbíhaví, nejdou jako jeden muž s džískou a stejnýma nášivkama, co jeden, to dva. A to je dobře, řekl bych, hošani se nestydí přiznat různé úchylky a slabosti (pro opravdové parfémy nebo skutečné píče), tvrdost charakteru zjevně neodvíjí od tvrdosti stylu a neváhají ze sebe dělat debily, hovada nebo intoše. Jen buzíků je mezi nima ňák málo...

Králem se v tomto smyslu stal Radim, klávesák Ema Camelia a organizátor pod hlavou Emergency of Sound, který jako jediný označil pičou roku sám sebe, respekt vole. V této kategorii si jinak obligátní vítězství odváží GWBush a politici jako takoví, nic překvapivého. Příbuznej chlív „svinstvo roku“ zaznamenává rovněž politiky, ten morální ksindl obrostlý neustálým podmazáváním, bytnějící pazneht moci. V přímé návaznosti je ta méně viditelná vrstva ekonomických korporací a megalomanských zájmů, odvrácená strana měsíce, z níž plyne jak to, čemu se říká „ekonomická krize“, tak i smrdutá kojotina Dělnických stran a podobná havěť.

Opět se potvrdilo, že čtení je pro moderního člověka nesamozřejmým přepychem, překvapila znalost kvalitního komiksu (Letní blondýna) nebo četba v originále (Bang Your Head – Rise and Fall of Heavy Metal), jinak jsou zastoupeny příznačně deviantní knihy typu: Lobotomie nebo Telekristus a mentál.

Mírné zklamání přinesla kategorie „nejkrásnější holka“, kde jsem očekával smršť punkových modelek, špičkových kurev a trisexuálních kosmogonek, ale chyba lávky. Každý si myslí, že jeho holka je ta nej. Ty vole, to je jasný, stačí když si přečtete soubor povídek Dej mi od Iriny Děněžkinové a ta vám dá za pravdu. Ne tak já. Ty vaše sou sice nejkrásnější, ale protože byli osloveni sami džentlmeni, tak se nikdo nedopustil zásadních fópá. Přeci neřeknu: nejšukéznější holka je ta od Radima (EC). Jednak je na zajíčky, druhak je to piča roku, proto se mu nebudu kérovat do ženckejch. Největší nadhled tak předvedla číča Maurunka, která sebekriticky uznala, že nambr uan je vona. A má recht.

V sekci „parfém“ se vystřídalo dosti značek, ale všechno se to motalo kolem pižma, z čehož mi vyplývá, že jste všichni nadrženci jako prase, horovic dokonce se sklonem k zoofilii, upřímnost nade vše. Více než jednou byl mezi filmy uveden Control, životopisný flák Antona Corbijna o Ianu Curtisovi, stejně jako poslední Batman, The Dark Knight, který je nejen v rámci žánru drtivý. A k mému příjemnému překvapení taky biják In Brugges, černá komedie o dvou nájemných zabijácích, postavená na atmosféře města (Brugykurva) a vymakaných dialozích.

Snad nejčastěji skloňovaným jménem v celé anketě byli OTK a jejich deska Okolo, která zřejmě zasahuje napříč, více bodů získaly i těžkotonážní Děti deště a fastthrashoví Gride. Z cizích desek zvítězilo album už tolikrát odepisovaných Portishead, niterně apokalyptická elektronika živená industriálem je stále v kurzu. Naživo nejvíc přesvědčili Shellac a Git Some, dvakrát se objevilo jméno polských free-elektroniků Napszyklat. Jako „nejhezčí vinyl“ byly vybrány lisy Sheeva Yoga a Disney, split s opravdu nemožně promakaným provedením a osobitým humorem, a kompilace Spalte Brno na prach, ukazující sílu jihomoravské hc-crust-grindové scény.

Co zbejvá? Přání ohledně kapely, kterou byste tu rádi viděli... Jednoznačně toužíte po Jesus Lizard, takže trocha optimismu na závěr: není nad věčná přání, jen naplněná tužba staví zavřené dveře.

Názorně jsme si předvedli, jak různorodá a tolerantní je oslovená směska, jak otevřené osobnosti reprezentují „neustavené sdružení přátel ropy a diycore“. Nebudem tady nic zakládat, každej má svoji partu a tak je dobře. Chtěli jste výroční ankety, tak sme to zkusili. Stálo to za to? Myslim, že celkem jo. Dokonce mám další nápady, ale nerad jsem otrokem novinek (včera jsme zavedli „citát týdne“) a taky bych se raděj věnoval punku z dob komanče. Takže pokud do fóra nenapíšete: „ser na pravěkej punk a jdi s dobou, pojebaný zpátečníku“, tak na to seru. Ale kam bych chodil s dobou? Děvka pro každýho...

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 12
VsF
14. 01. 2009, 22:49:32
chacha! jsem to bral jako anketu a ne vyslech na psychine ....debilci!

maxim
12. 01. 2009, 20:36:53
v tom případě na sebe můžeš bejt pyšný

voyeur
12. 01. 2009, 18:48:02
jsem no... mel bych se stydet snad? miluju tvoje hypertextove pulky i anchorovy ocas

maxim
12. 01. 2009, 18:02:16
si čuně, na sebe nemyslim ani já...

voyeur
12. 01. 2009, 17:56:40
to je snad jasny, ne?

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek