Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - - - - BLOK - - - - - - - - - - - -

Nacionalisté Kopřivnice mají holé ruce a ušlechtilé záměry

Nacionalisté Kopřivnice mají holé ruce a ušlechtilé záměry

aneb DS na severu Moravy

autor: maxim horovic | 7. 01. 2009, 07:38:54 | návštěv: 4910 | reakcí: 8

„5.1.2009 se rozhodla skupinka nacionalistů z Kopřivnice, že podpoří svým aktivismem akci Dělnické strany, která se koná už tuto sobotu 10.1.2009 v 16 hodin na Štefánikově náměstí (před KDK ) v Kopřivnici.“

Zajímavá je skromnost místních nadšenců, zatímco oni jsou „skupinka“, podpoří akci „strany“. Ještě zajímavější je, že se oznámení o demonstraci objevilo první na webu Nacionalistů Kopřivnice (ty vole to je debilní název, zakládat si na tom, že sem „čech“ a vlastenec a pak se už v názvu separovat jako Kopřivničák) a ne u DS. Tak nebo tak, spokojení budou oba, když se schováš mámě pod sukni, nevyhodí tě jen kvůli tomu, že má periodu. Ta právě dělá ženu ženou, v tomto případě nacionalistu nacionalistou.

„Demonstrace Proti nezaměstnanosti a za sociální jistoty.“ A tahle výzva je uvozená dvojím citátem, který „dokazuje“, že majitel Ronald Adams je nelida a kapitalistická, vykořisťující svině. Ani se nebudu namáhat ověřovat si, jestli kluci citovali přesně a jestli vůbec citovali něco skutečného. Ze dvou krátkých citátů lze lehce udělat třeba z Čunka zasloužilého rasistu – to není dobrý příklad, to by svedl i předškolák. Ze dvou citací uděláte manipulát jaký chcete, navíc citace z tuzemského tisku jsou bernou mincí asi jako Landovy ideologické (de)mise.

Když propouští českej podnik, tak se nedá nic dělat, když propouští továrna, jejíž hlavním majitelem je Amík, zvedneme ruku a uspořádáme nacionálně laděnou demonstraci. Kde sme? Jak daleko je k tomu, aby se horda vydala k vietnamské tržnici, bo kuci šikmovocí berou našincům práci? Tyče a napalm, rákos hoří dobře, hlavně v týdle kose. Jeden pražský podnikatel napsal (a to by se vám líbilo, kluk se vypracoval sám a zakládá si na typicky českém tovaru): asiati jsou pracovití, s úplně jinou disciplínou a morálkou... tam kde zemědělci žádaj a dostávaj dotace, aby nemuseli vůbec zasít, tam si voni obcházej pole a dívaj se. Až pochopí, že levné „značkové“ hadry jsou špatně, vyjedou do polí. A to se bude hodně lidí divit...

Tendle rok může být blbej, kde se zvyšuje nezaměstnanost, tam se daří populistickým darmožroutům a kvazinacionálním defektům. Už se paktujou, zkratky partají přibývaj, videa na youtube přestávají být jen imbecilní. Nacionalisté Kopřivnice brojí proti marihuaně, protože je logickým přechodem k tvrdým drogám, možná by se mohli spřáhnout s lidoveckým pavlem severou, ten si jednu dobu úspěšně stavěl brk i kariéru na represivním přístupu.

Kapitolou samou o sobě je slovník NK, charakteristický pro všechny černobílé aktivisty. Občané, poděkování za obětovaný čas a píli, prodaná svobodná mysl, nevědomost, čest, poctivý pracující člověk... Buditelská agitka prolezlá patosem, velká slova nakřivená do tak jasných pravd, že jejich srozumitelnost se najednou může stát devízou pro toho „poctivého pracujícího člověka“, kterému vzali práci. Hyena svítí a čeká na tmu. Pak vyjde šířit pravdu.

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 8
HSC
10. 01. 2009, 16:24:38
Někdo tu napsal, že jsem člověk, kterému práce očividně smrdí a že si na mě život ještě šlápne. No budiž. Ale jsem člověk, kterej se nějakých osm let živí jenom rukama a nikdy mi nevadilo stávat o půl paté do práce. Ani do fabriky, ani na stavbu. Nejsem žádná lama co neví o čem to je chodit do práce. To že mají problém sehnat práci vysokoškoláci mi je taky jasný. Ale taky to je o tom, že člověk pokud tu práci fakt chce, tak si ji najde. Bohužel momentálně je doba taková jaká je a nikdo z nás s tím nic neudělá. Určitě se ale kvůli tomu, že mám problém s prací nebudu hlásit k Dělnické straně. Ta totiž nic nevyřeší.

CrosseR
8. 01. 2009, 01:06:43
Podle mě nácka z člověka vytvoří dvě krize a to intelektuální a sociální.
Intelektuální tady bude pořád. Hloupí lidé prostě existují a školství s tím může tak maximálně bojovat.
Bohužel ekonomická krize s sebou nese ruku v ruce i tu sociální a tahle může nahlodat mozky i těm chytřejším. A jak moc dokáže, jsme se už bohužel přesvědčili.
Jen doufám, že se to brzo přežene a vše se aspoň vratí do zajetých kolejí...

jekot
7. 01. 2009, 19:51:19
asi jsem to opravdu nepochopil... v tom případě na tvou otázku mám odpověď: asi si kluci koupí svíčky, ne?

HSC
7. 01. 2009, 16:38:56
Vím moc dobře jak to je. Stačilo by, kdyby jste to vzali s trochou nadsázky. Maxim to celé napsal výstižně a já jsem se nato akorát podíval z jinýho úhlu a s trochou humoru. Toť vše, tak se hoši nechytejte hned každýho slova...

bbb/nn
7. 01. 2009, 15:48:59
hlavne za tema lidma, co nekde prohlasuji bilou kuzi a podobne picoviny, stoji hrstka vysoce postavenych chlapku, kteri rozhodne nejsou hloupi - spis naopak... ve stinu si ukajeji svoje nejakym zpusobem rozmrdana ega a na svetlo sveta zvraceji ty hovna, kterych se deti delnickych rodin mile rady chopi... v tomhle je realne nebezpeci cele te sceny a zaroven jeji nejvetsi sila... odriznout chapadla od tela-matky je ta cesta...

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek