Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - - - - BLOK - - - - - - - - - - - -

Ilegalita Richarda Krajča

Ilegalita Richarda Krajča

Glosa

autor: Palo Pilch | 12. 12. 2006, 14:25:03 | návštěv: 6224 | reakcí: 18

Tak nevím… Když jsem před pár týdny četl nějakou krátkou zprávu o tom, že by se snad dala z netu stahovat hudba i legálně, jako bez sdílení nebo já nevím jak to mysleli, přešel jsem to s něčím jako „no konečně“. Pak jsem se na to podíval. Ze serveru i-legalne.cz na mě čuměl Krajčo, takže bylo jasné, že jde zase jen o nějaký kšeft.

Fakt nechápu, jaký smysl tahle ubohost má. Koupit si písničku za cca 30,- Kč a říkat tomu legální stažení. Takhle se kupuje i porno, vole. Nejspíš jsou ty jejich alba takové sračky, že je musí prodávat takříkajíc na náhradní díly. Hvězdy jako Krajčo, Avril nebo podobné výkvěty pop-kultury mě teda fakt nenadchly. A to jsem si, kretén, myslel, že tam fakt půjde stáhnout nějaké mp3 zdarma. Nedivil bych se, kdyby za tím spolu s Krajčem stál i ten mamut Petr Janda nebo hoši z Kabátu („je tam takovej program, že když si to dá někdo do cédéromky, tak se mu zkazí počítač“).

Tahle prodej jednotlivých kusů populárních hoven má ale něco do sebe. Krajčo: „Jak jen to ti kluci z undergroundu dělaj, že si ty jejich zastaralý vinyly a nic moc desky lidi kupujou, ale ty naše skvělý a parádní výtvory stahujou a pirátsky vypalujou?“

Jak jen k tomu kvalitní muzikanti přijdou? Ještě že je tu Péťova OSA a Aneta Langerová. Jo no, kdyby si tihle chlapáci nehráli na spasitele kultury, možná by si to lidi i kupovali (dyť radši vypálit Kryštofy chtěla i moje matka!).

Musím se přiznat, že jsem si všechny interprety neprojížděl, ale upřímně doufám, že bych tam nenašel kapely, kterým bych to fakt prostě neodpustil… Ale asi se tam najdou i takové věci. Navíc to jméno serveru, i-legalne, tváří se to drsně a nezávisle jak fandové Hives, ale v kapse to má vizitku od Malcolma McLarena a kulibrky z Wohnoutu. Tak zase nic…

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 18
držte ty pysky!
1. 06. 2009, 15:25:39
Poslouchání hudby je zbytečným rozptylováním a samotná hudba pouhou tupou vibrací vzduchu o různých frekvencích! Mor na vás hlupáci. Zavřete své páchnoucí a věčně nespokojené huby a otevřte spisy Marca Tulia Cicera!

Indoš
16. 01. 2009, 19:05:04
OSA vykuř mi kosa

daishu
27. 02. 2008, 11:55:50
hele do hives se neser:D...jdssou skveli ...zadnej underground ani dyi ale tak se netvarej...nymslim sio ze vsechno co je v "slavny" je sracka...

HB
23. 03. 2007, 13:07:36
Jsme mladí a děláme chyby, je to fuk...

autor
23. 03. 2007, 12:44:49
pro HB a bukake:

když vidíš zprávu "Od zítřka začne fungovat web i-legalne.cz, na kterém se dá legálně stahovat hudba"

tak někoho třeba nenapadne, že se za to bude i platit, že... ale jako teď si to po sobě čtu asi jsem to fakt psal jen proto,že na mě tlačili ať něco napíšu, dneska bych se na to už vysral.

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek