Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - - - - BLOK - - - - - - - - - - - -

Kam se poděla síla okamžiku?

Kam se poděla síla okamžiku?

Úvaha

autor: Jer_C | 19. 04. 2006, 00:21:58 | návštěv: 4192 | reakcí: 7

Do Nory jezdím už léta a musím říct, že kvalitou programu je tenhle kopřivnický klub v našem okolí určitě bezkonkurenční. Proběhla tu řada nezapomenutelných koncertů a já mu ve svém hudebním rozletu za mnohé vděčím. Po všech těch letech se pořád drží na vysoké úrovni a na tak malé město, jakým Kopřivnice je, tu často zavítají kapely, které do těhle lokalit normálně ani moc nejezdí (v březnu tu hráli Roe Deer se Southpaw, Emems s OTK a Genetiks s Vincent Vega).

Avšak mám nutkání dodat - kam se poděla ta nezapomenutelná atmosféra starých časů? Vidím to sice z pohledu nezúčastněného pozorovatele, který zde není doma, ale z mé pozice mi nezbývá, než konstatovat - je v hajzlu.

Dá se polemizovat nad tím, do jaké míry může za nynější stav uzavření starých prostor CO Krytu, kde se do nedávna drtivá většina akcí odehrávala. Legendární céóčko bylo nedávno nechutně znásilněno na odpornou diskotéku, ale taková už je krutost reality.

Samozřejmě jsem moc rád, že se i přes uzavření starých prostor pokračuje v Modrém salónku, ale... ALE! Tahle komorní místnůstka s nedýchatelným ovzduším se na koncerty fakt nehodí. Možná, že je ten negativní faktror ve mě, ale nemůžu si pomoct. Od té doby, co se koncerty pořádají v téhle místnosti, si je vůbec nedokážu užít. Vždycky tam jen tak vegetím, poslouchám, jsem svým způsobem zklamaný a až když přijedu domů, tak mi dojde, že kapely co vystoupily, zahrály skvěle a byl to vyjímečný zážitek.

Co tím vším chci říct? Jen mi prostě připadá, že duch noráckých akcí je pryč. Vytratila se z nich ta neopakovatelná síla okamžiku, kterou jsem na Noře vždycky tolik miloval... anebo jsem zkrátka už jen vykoncertovaný kokot starý bez elánu a je tudíž problém ve mě... kdo ví.

Rád si vyslechnu vaše dojmy.

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 7
a JEŠTĚ
1. 06. 2006, 11:13:32
JAKOŽTO MLADŠÍ BUDEM LEPŠÍ!!!!!!

A DOSÁHNEM TOHO O ČEM SE VÁM JENOM ZDÁLO:)))))))

mladý
1. 06. 2006, 11:11:25
mno......zase tak špatně bych to neviděl .......odsuzovat mp3 ...jj televizi kdysi taky odsuzovali , rádio a tak dycky se našel někdo kdo řekl "lepší je zajít si do divadla" tak je to prostě furt:)))

s tou atmoškou v Noře taky nevím pač sem to nezažil ale ale akce mi tam příjdou pořád sqělé a že lidi nepaří bych taky nějak neřešil protože je toho opravdu moc a tak už taky ze všeho nejsem na jatra a navíc sem rád že v Kopru se spíše schlukuje skupina posluchačů kteří prostě hudbu vychutnají a dokáži kvalitně posoudit heh??

Bug
20. 04. 2006, 15:20:05
Jer C a lilac si myslim nemusi nic vycitat. ti sou v poho i se svejma empetrojkama, ale nekterý "svetoznalce" s padesáti kapelama na jednom nosiči bych poslal do piči...a navíc se to i trochu rýmuje hehe...
Ja v tom proste nevidim to dobrodrůžo, jako jít svému štěstí naproti třeba až do anglie a tam v sekáčích pomalu objevovat v regálech plný kufr cédéček, které jsi vždycky chtěl ...sorry, sem nejak sentimentální
čau

lilac
19. 04. 2006, 20:11:14
jasně, to je podle mě běžný ... je tolik úžasný muziky. kdyby se napálilo / nestahovalo, já osobně bych se dostal měsíčně tak ke dvou nahrávkam, což by mi dost skříplo rozhled a to nechci ... a nehledě na to na koncerty chodím / pořádám jak jen to jde a na tom mp3 nic nezměnili a myslím že ani nezmění ... http://www.last.fm/user/lilac666/journal/ jen tak pro srandu tady je takovej můj zapisníček koncertů na kterých sem byl, ale až někdy do ledna je tam trochu zmatek

Jer_C
19. 04. 2006, 20:00:41
mp3 bych neviděl tak černě, je fakt, že tím dost upadá hudba jako celek, přece jen není nad to mít pěkně krabičku s cd, mc, vinylem, pěkný obal a ty věci okolo, ale zas na druhou stranu - kdybych si měl kupovat vše k čemu se přes mp3 dostanu, tak by to šlo do astronomických částek. Je docela smutný, že se dneska o hudbě mluví ve stylu "já mám 40 GB tohodle a dneska jsem si stáhl celou diskografii téhle kapely", ale vem si k jakýmu kvantu věcí se díky tomuhle dostaneš.
Je poblíž nějaká akce, stáhneš si mp3 kapel co tam hrajou, řekneš si aha, to by naživo mohlo být fajn a pak tam nakonec jdeš, i když jsi zprvu třeba váhal, protože jsi nevěděl, jestli to bude stát za to, takhle naslepo. Především pro neznámé kapely je tohle nesporná výhoda, jak o sobě můžou dát vědět. A když něco stojí za to, tak si tu desku prostě koupím, nehledě na to, že už ji mám stokrát oposlouchanou ve winampu... samozřejmě je bláhové si myslet, že to tak dělají všichni... ale to jsem se dostal už někam jinam...
s komunikací mám sám problémy, to je ta stinná stránka internetového věku.

jinak ještě k té "odporné diskotéce" - mě tahle skutečnost prostě sere, ten prostor byl jedinečný a teď je z něj nějaký helax club... ale je to zase o lidech - kdyby byla návštěvnost, zavírat se nemuselo...
no nic, radši už končím.

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek