Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - - - - BLOK - - - - - - - - - - - -

Čekání na jaro - 2.díl

Čekání na jaro - 2.díl

Ohlédnutí za letošními koncerty

autor: Jer_C | 10. 04. 2006, 18:38:17 | návštěv: 4057 | reakcí: 0

Zima 2006 byla na koncerty hrozně bídná. Alespoň u nás. Na druhou stranu, pár dobrých akcí proběhlo a já si řekl, že by nebylo od věci, sepsat o nich krátké nekritické resumé.

V druhém díle se ohlédnu za akcemi, které jsem navštívil v únoru a březnu 2006.

Páteční pochlastávání u Pixies
03.02.2006 Nový Jičín, Pohoda

Ach, ten stesk. První víkend v únoru žádné koncerty nebyly. Nesl se v duchu nezřízeného chlastání a sledování projekcí se záznamy live koncertů. O pátečním žalostném veselení jsem psal už jinde.

James Harries
10.02.2006 Nový Jičín, Galerka

Druhý únorový pátek k nám do města dorazil písničkový solitér James Harries, poslední dobou známý např. svým angažná na desce Darwin Avenue projektu Atlantic Cable. Galerka byla nabitá k prasknutí. Koncert nakonec trávíme s Maurunkou na schodech před vchodem a posilňujeme se kojeneckou baby vodkou ;) Můžete si ale přečíst reakci pana CrosseRa, který nenechal nic náhodě a dovnitř Galerky se úspěšně dostal mezi prvními.

Hardcore Is More Than The Music
18.02.2006 Černotín u Hranic na Moravě

Z mé první návštěvy "proslulých" černotínských hardcore večírků jsem přijel nadmíru spokojen. Report si můžete přečíst v samostatném článku.

Esgmeq, Vasz Szuszanne, Ema Camelia
25.02.2006 Kopřivnice, Nora

Na spanilou jízdu mých oblíbených chebských mravokárců jsem se těšil jak malý. Ale co čert nechtěl. Přijíždím do Kopru a na dveřích Nory mě vítá nápis, který říká něco ve smyslu, že Esgmeq se na dé jedničce vysralo auto, takže se vystoupení ruší. Zlo je asi opravdu staršího data. Co se dá dělat. Domácí Vasz Szuszanne a Ema Camelia sice zahrají, ale jejich vystoupení si nechávám ujít, abych stihl poslední večerní autobus do NJ. Známé přísloví Stříbrné rakety přeci říká: "Všechny ranní spoje jsou vždycky proti vám." Škoda, že ten koncík nevyšel, doufám, že bude brzy další příležitost.

Jungle, tekkno party
10.03.2006 Nový Jičín - Žilina, hospoda u mola

Na tuto akci jsem sice nakonec po některých peripetiích nedorazil, ale zmíním ji tu. Ať jde vidět, že na molu to zdaleka není jen doupě pro zakomplexované hardcoristy, haha...

Punk Picnic 10
18.03.2006 Frýdek-Místek, Národní dům

Loučení se zimou proběhlo stylově. Jubilejní Punk Picnic se tentokrát pořádal v honosném sále Národního domu (v Sokolíku je ještě kosa a paní Helenka měla prý nějaké námitky). No co říct? Hudebně poměrně slabší akce, dost mě zklamala Aqva Silentia, zněli jako zábavový hard rock. Super texty, ale ta hudba. Totální nasazení zahrálo standardně. Měl jsem sice snahu si jejich koncert užít, ale prostě to vážně nešlo. Ne, taková hudba není pro mě. Zato Znouzectnost zahrála skvěle. Hlavně jsem hleděl (a taky se jí aktivně účastnil) na tu show, která se strhla v kotli a na pódiu, takovým stage divingem se nemůže pochlubit ani kdejaká hardcore mosh akce. Výborná atmosféra. Pak ještě zahráli OAMVZ čili Ožerte se a my vám zahrajem. K tomu se snad ani nebudu vyjadřovat, název je, myslím, víc než výmluvný.
Na téhle akci nešlo ani tak o hudbu. Bylo to hlavně o setkání, o setkání s lidmi, které jsem x měsíců neviděl, o přehlídce celé té punkové ideje, vidět to zase po dlouhé době v takovém rozsahu pospolu. Opět si uvědomit svůj vztah k téhle subkultuře a zase zjišťovat, že mě pořád ty věci okolo ní neskutečně baví. Ideologické okénko tu na webu ještě nemáme, tak si přece musím příležitostně zaagitovat, no ne? ;)

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek