Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - - - - BLOK - - - - - - - - - - - -

HC Lario Hallowen Como – SG Brunico Hot Line

HC Lario Hallowen Como – SG Brunico Hot Line

4:7 (1:1, 3:4, 0:2)

autor: maxim horovic | 10. 04. 2006, 16:44:13 | návštěv: 4798 | reakcí: 4

První finálové utkání nejvyšší ženské hokejové ligy dalo jasně najevo: ženský hokej se vyrovná tomu mužskému. Jistě, v nasazení, hokejovém umu, technice a vytrvalosti ten mužský pokulhává, ale v tvrdosti byly na stejné úrovni. Jak se zdá, tak pouze do včerejška. Italky opět předvedly, proč dokáží demolovat jakékoliv soupeře. Jejich liga se zbavila rozhodčích – jediným „sudím“ je muž v neprůstřelné kleci mezi střídačkami, který rozhoduje opravdu jen ty krajní situace.

Lario Hallowen Como nastoupily, jak je jejich zvykem, v psychedelických dresech, na hlavách tykve, hole zabroušené z obou stran dle jejich klubového hesla „Hraje kurva celá hůl“. Kapitánka Manuela Xaizová ještě před úvodním buly ostentativně spálila soupeřovu vlajku přímo ve středovém kruhu, to už ale trenérka Brunica Hot Line Angela Romazzina močila na comského maséra. Napětí bylo všudypřítomné, fanoušci šíleli a bylo otázkou, kolik jich skočí sebevražedným skokem na led (akt známý na místních sportovních podnicích jako „ice bungee fuck“).

V sedmé minutě se trojnásobnou sekerou uvolnila do té doby nenápadná Eleonora Fornaro a úderem mezi betony gólmanky Patricie Zasio skórovala. Strážkyně svatyně byla zjevně otřesená, přesto se pokusila přerazit páteř Fornarové, trefila však Stefanii Zasso, načež byla vyloučená a odebrala se do kabin, aby ještě během cesty pokropila rozlícené fanoušky nadávkami a vlastní krví. „Jste zvětralé čubky, zmrdi!“ komentovala trochu zcestně domácí příznivce.

Pět minut na to srovnala Giorgia DeToni, i když její gól nikdo neviděl, tedy až na „sudího“ (jehož jméno se ze zřejmých důvodů tají). Po pauze přijela domácí brankářka Nadia Callegari v kostýmu zuřivého ledního sekáče z filmu Running Man, ale nikoho to nedojalo. Špílmachr brunických horkých lajn Elisa Pavan dala v rozmezí neuvěřitelných pěti vteřin tři branky a hallowenské Como upadlo do těžkého útlumu. Naopak hráčky Brunicy po ledě létaly, jeden fanda domácích řval do kamery pod střechou: „Sundejte těm sviním ty zasraný matrixovský lana...“. Sudí jako by neslyšel. Přesto domácí během poslední minuty daly jednu branku, připsány jim byly dvě. Zahraniční agentury to nazvaly „apeninským majstrštykem“. Do závěrečného dějství nastoupila obě družstva pouze se dvěma útoky, mnoho hráček sténalo na ošetřovně.

Události této části hry jsou nejasné. Po několika minutách zkratovala elektrika a ledová plocha se ponořila do hlučné tmy, na ledě se bojovalo. Když se opět rozsvítilo, bylo po ochozech mnoho mrtvých a na světelné tabuli stálo 4:7, když autorkou branek se stala Marisa Gazzi, ačkoliv na ledě po ní nezůstal ani suspenzor. Zmatené hráčky domácího celku hledaly obětního beránka a našly jen ještě zmatenějšího maskota, navlečeného do kostýmu podvyživeného hrocha. Uvnitř masky byl dementní chovanec Alessandro Mrtca, který asi tušil, co bude následovat: hole, puky i brusle mu čechraly ofinu, z přítmí stadionu se blížila desetitunová rolba... Nikdo neví, kolik zápasů unese tato finálová série.

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 4
heh
1. 06. 2006, 11:28:03
to je blbost chlapi:((

toh
11. 04. 2006, 00:35:03
je to jeden z dilu trilogie Nikopol, k dostasni skoro vsude. Zvytezte nebo zemrete!

maxim
10. 04. 2006, 20:42:33
neznám, ale mrknu se po tom, díky

toh
10. 04. 2006, 19:55:07
no husty... nerikej ze neznas moji oblibenou hokejovou scenu z komiksu Enki Bilala, jak v Parizi hraje podobne hustej zapas mistni klub proti "Cechosovetum". Uplne to mam pred ocima!

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek