Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - - - - BLOK - - - - - - - - - - - -

MAMAMRDA SILVER ROCKET

MAMAMRDA SILVER ROCKET

aran epochal & calvera tour

autor: maxim lullaby | 16. 03. 2011, 14:56:41 | návštěv: 4341 | reakcí: 3

ARAN EPOCHAL & CALVERA TOUR

18.3.2011 Aran Satan, Aran Epochal, Calvera Český Těšín, Krytyka polityczna
19.3.2011 Boduf Songs, Aran Epochal, Calvera Trenčín, Lúč
20.3.2011 Aran Satan, Aran Epochal, Calvera Olomouc, tba

Doufám, že si z těch slov zase každej vybere, co bude potřebovat. Ano, MamaMrdaMaso pořádá koncert hlavouna ze Silver Rocket. Ne vole, žádnej hlavoun to není, teda až na to, že má velkou hlavu a vůbec má takovou... velkou pověst. Akce je první spoluprací MMM a diycore, což asi nebude pro nikoho překvapivé, i když si myslím, že pro mě (maxim - výkonná ředitelka diycore) je v té tlupě MMM trochu  málo homosexuálů a trochu moc autistů. Ale o tom zase jindy. Ano, MMM a diycore pořádají celou tuhle tour... To jsou kecy, ten vysokej ze Silver Rocket má lepší logistické předpoklady než my všichni dohromady, ví kam a kdy jet.

Abych to zrychlil: páteční akce měla být původně v Novém Jičíně. Ale jednak je tu ještě více autistů než v Polsku, jednak k nám do klubu přišla hygiena a když šla z hajzlíku se slovy Tak to se vám povedlo, pánové!, zaťukala na stěnu před podiem a měla ve všem jasno. Prý je to tu moc hlučné a jestli to nezavřeme sami, přijdou nám tu dát vlastní závoru. Se můžu vysrat. A těžko najdete lákavější prostor, než je skoropolsko, i když akce nebude v zachlustaném Slavoji, což je škoda pro mě i pro místní vagabundy.

Krytyka polityczna je bývalá celnice, budova na hranici za řekou, Cieszyn jak vyšitý. To znamená, že dojde dost Poláků a Polek, všichni si budou rozumět jako jedna žena a celý večer bude kosmopolitní jako zájezd do Ulánbátaru. Dělám legraci: tady na severu mluvíme polsky všichni a pražandám bude tlumočit heavy překladatel Le Christ Orlowski. Na to se těším skoro stejně jako na koncerty. Zvláštnost páteční seance: koncertům bude předcházet přednáška-diskuze. Mrdající filozofové už to zkusili onehdá s Bourkem a Pe.Klem a pokračování obstará Aran. Nebude to mít akademický podtext, spíš to bude něco jako jazykový kroužek velmi zvláštní školky. Nejdřív práce, potom zábava.

Aran Epochal - jsem na to moc zvědavý z různých důvodů. Jednak znám všechny songy ze sedmipalců, jednak je mi to dost blízké, protože jinačí, než se tady nosí. A taky proto, že tím dost lidí opovrhuje, chci říct nebere vážně.

Aran Satan - tak já nevím: jaký ego asi bude mít člověk, který si založí několik skoro stejných projektů, jednou si říká Epochal a podruhé Satan? Tady je aspoň jasně vidět, jak jsou lidi v matičce Rusi, teda v Praze, vzdělaní a civilizovaní. Kdyby to udělal někdo tady, tak si říká Johnny Pičus a Jerry Klátič (nebo aspoň Bejbiš Epochal). No dobře, jestli bude hrát písničky AE pozpátku, nejsem proti.

Calvera - nesou se hlasy. Kovboj s basou a vokálem, zjevení. Minimalistické prostředky a velký účinek, dalekosáhlý dozvuk. Michal z Fetch! už hraje nějakou dobu, ale pokud vím, tak daleko na Východ ještě nejel. Co to všechno znamená? Že Silver Rocket vezou vlnu moderních písníčkářů? Vzhledem k tomu, že v Praze pořádají čím dál častěji country koncerty, mohlo by bejt. Ale kdo dneska ještě poslouchá punk?

Teď si nejsem jistý, jestli z toho nemáte zkreslený dojem. Pátek navečír. Pokec o vinylech s někým, kdo je vydává už hromadu let a přesně ví, o čem to je a co všechno to obnáší, s někým, kdo vydává (ne on, ale SR) desky Troy von Balthazarovi, Auxes nebo Enon. Potom potemnělý elektronicko-basový konglomerát slov a tónů a nakonec bass&fuck, starší brácha Květoše Dolejšího a podobných magorů. Vtip na závěr? Ostrouhaná verze Gnu, jen lepší... Tím to samozřejmě nekončí, pak se budou rozvíjet debaty a kalit ksichty, umělci zůstávají do rána. (Nebo navždy).

*
Indoš zve na Arana, Arana a Calveru (Český Těšín)

Máme v plánu další spekulaci a zase v Krytyce polityczne. A všechno ve velkém stylu, jako tenkrát. Začne se (ne)tradičně přednáškou a zakončí to pořádné mejdlo. Požádali jsme Arana aby zahrál a přispěl svým „málem" do diskuze pár slovy na úvod. Souhlasil a nakuří do Těšína s minimalistickým parťákem Calverou, 18.března. Jaro klepe na buben - mohla by být přednáška o tom, jak jebou koloušci, ale nemáme striktně nastavené mantinely. Jen se držet toho, co nás bere za galaty: hudba, vinyl a Terminator dvojka. Bereme všechno kolem vydávání placatých koláčů, které chutnají v uchu (Aran aka vinyl na sto způsobů). Takže téma je Vinyl ve věku své technické reprodukovatelnosti. Sedí, Kápo? Celá session se odehraje v režii MMM a DIYcore. Doraz a drž se disputace!

*
Zdeněk Frýba zve na Arana a Calveru (Olomouc)

Poslední zimní den. A pod Svatým Kopečkem budou Morénu vyhánět zvláštníma způsobama. Dva chlapi, čtyři krky, 8 kolíků a několik drát(k)ů. V černym teple u kamen budem pozorovat spící střechy a dva proroci nabídnou svoji vizi Světa. Dáme si pár piv a kafe a zimu s tím bláznivým přesahem z loňska necháme proletět komínem. „Trueschool písničkáři" zabrnkaj místním borcům a já budu doufat, že nazítří už nebudu topit...

*
bizon mezi betonem

tak si mě budou pamatovat

to bude moje socha

to bude moje sloka

*
Aran Satan: http://www.aransatan.tv/

Aran Epochal: http://www.myspace.com/aranepochal

Calvera: http://www.myspace.com/tierradecalvera

www.mamamrdamaso.org


Související články

Aran Epochal – Edie Sedgwick - 7\'\'EP
ARAN EPOCHAL / UNKILLED WORKER - split 7"

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 3
miloš
17. 03. 2011, 13:11:59
Zdar. Je to u mě doma. v Droždíně. víc info na z.fryba@seznam.cz

maxim
17. 03. 2011, 12:55:13
na webech nic, pořadatel miloš frýba zatím neodpověděl, hned jak to zjistim, jebnu to tu...

orp
17. 03. 2011, 12:26:48
zdar, už se ví, kde to v OL bude?

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek