Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - - - - BLOK - - - - - - - - - - - -

Čekání na jaro - 1.díl

Čekání na jaro - 1.díl

Ohlédnutí za letošními koncerty

autor: Jer_C | 2. 04. 2006, 20:04:35 | návštěv: 3852 | reakcí: 1

Zima 2006 byla na koncerty hrozně bídná. Alespoň u nás. Na druhou stranu, pár dobrých akcí proběhlo a já si řekl, že by nebylo od věci, sepsat o nich krátké nekritické resumé.

V prvním díle se ohlédnu za akcemi, které jsem navštívil v lednu 2006.

Discore, Nauzea
13.01.2006 Nový Jičín, Galerka

Myslím, že takový koncert novojičínská Galerka ještě nezažila. Dostaveníčko si tu daly dvě místní kapely, crustpunkový Discore a metalcorová Nauzea. Pro obě smečky to byly premiérové koncerty (Discore hrál akorát na silvestrovském koncertě v Žilině na molu), takže ne vše se vždy podařilo, repertoáru taky nebylo mnoho, ale nakonec to byl, myslím, docela podařený večer. Kapely zahrály pro slušně zaplněný sál a byla radost pozorovat některé účastníky, na nichž bylo vidět, že těžce nechápou co se to tu děje, jak někdo dokáže poslouchat takový bordel ;) Na Discore se i trochu pařilo, hodně se mi líbili jejich vzájemně se doplňující vokály/řevy a na hymnu od Nauzey "Kurva chlast" se taky nezapomíná. A poslední, pro mě nejdůležitější fakt je ten, že to byla první akce svého druhu v Galerce, takže musím pochválit pořadatele, že se konečně rozkývali a dali prostor k vyjádření i této subkultuře.

Crustcore Night vol. I -
21.01.2006 Nový Jičín - Žilina, hospoda u mola

Vždycky jsem si stýskal, že v Novém Jičíně nejsou žádné koncerty, které by mě oslovovaly, že musím za hudbou jezdit do okolí. A najednou se daly věci zničehonic do pohybu. Týden po hardcore večírku v Galerce se pořádala v příměstské části Žilina další podobně laděná akce. V tomto případě to však bylo mnohem stylovější. Velký sál, mnohem více "zasvěcenců", čtyři kapely... Až na death metal De Created byl tento večer ve znamení crustu. Jako první vystoupili Discore. Předvedli výkon srovnatelný s vystoupením v Galerce, i když přeci jen byla znát větší otrlost publika, song "Jděte všichni do píče!" se tady setkal s mnohem vřelejším přijetím, haha... Pak hráli mí oblíbení Hraničáci Konfident, především si pamatuju momentku, kdy kytarista sedí na okraji pódia a vychutnává si hru na svůj nástroj... libé tóny grind/punk/crustu měly ohlas, kotel byl slušný... Poslední naskočili domácí Veťáci. Hned od prvních úderů paliček na blány bicích na sebe strhla pozornost skvělá bubenice, která nejen mě vyrazila svou razantností hry dech. Dobrá sypačka, i když kdysi na lamberských garážích se mi líbili mnohem víc. Co já vím, tak první "masovější" akce tohoto druhu v NJ. Celkové hodnocení? Své nadšení skrývat nemusím.

de*Reval, Gospel Of The Future, Complicité Candide
27.01.2006 Kopřivnice, Klub v parku

První letošní výjezd mimo domovinu na sebe nenechal dlouho čekat. Poslední lednový víkend se chystala další ze série koncertů pořádaná Emergency of Sound a byla pozvána má milovaná Co-Ca. Samozřejmě jsem nemohl chybět. Po příjezdu zdravím Viléma, který společně s dalšími zrovna tahají aparaturu, poté zasedám se zbytkem "tvrdého jádra" našeho webu (maxim, CrosseR) ke stolu na pár pivek, kecáme a může se začít. Ještě skočím na WC, kde zaslechnu zoufalé volání o pomoc. Zjišťuju, že v kabince je zaseklý nějaký týpek, tak ho vyprošťuju a odcházím do sálu a hele - z týpka se vyklubal bubeník de*Reval ;) Sedá za bubny, raz, dva, tři a může se začít. Výborné energické emo, svěží melodie, které žene vpřed hlavně výrazný vokál a úsporné, rafinované bicí. Super hudba, kluci! Druzí nastupují Gospel Of The Future, pomalý metalický sludge, valivé těžkopádné melodie, drsný zpěv... ne, tohle mě ani trochu nebaví. Fotím pár fotek a odcházím pryč. Vracím se na poslední vystoupení, zlatý hřeb večera - rožnovská Co-Ca. "Kopr a Rožnov jsou tak blízko a my tu přitom naposled hráli někdy uprostřed devadesátých let s kapelou 77, takže díky za pozvání, tohle je Co-Ca, Complicité Candide, spoluvina nevinných...", tak nějak zpěvák uvádí koncík a začíná pekelná jízda. Půl hodiny syrového blaha, které si maximálně užívám. Huh, tohle bych moh furt!


V příštím díle se podíváme na akce proběhlé v únoru a březnu...

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 1
palo
6. 04. 2006, 14:03:10
s přihlédnutím k letošní nabídce mazejte v sedmém měsíci do rožnova na pawns !!!!

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek