Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - - - - BLOK - - - - - - - - - - - -

A2, rytmus života, subkultury a vojeby

A2, rytmus života, subkultury a vojeby

pomyšlení

autor: Žoržína Polojasná (maxim horovic) | 13. 09. 2009, 20:19:11 | návštěv: 4549 | reakcí: 3

A2 mám rád, máloco z trafiky se dá číst, natož brát vážně. Když řekli, že rozjedou seriál o subkulturách, byl jsem nedočkavý, možná ten vítr slyší i další. Jenže jednotlivé díly jsou buď pojaty jako rozhovory (nevím, jak můžou hardcore pořešit rozhovorem s jedním maníkem, i když to je samotný Banánvole) nebo povrchní jednostránkové povídačky, jakýsi chabý, zběžný průzkum, nahození tématu. Kdybych četl Vlastu, neseru se.

Na začátku srpna došlo i na fanziny (prej i ziny). Jeden citát univerzitního profesora, odkaz na starší článek v A2, něco základní osvěty a zbytek reklama na sajt, který prý ziny dává dohromady. Podepsanej Jakub Mračno. Tři sloupky, půl strana a nějaké ty obaly. Smysl mi uniká.

„Proto vznikl nápad zachránit střípky nezávislých, často dosti brutálních subkulturních nosičů i do budoucna. Cílem je najít a do databáze založit v podstatě jakýkoliv časopisecký počin, který se alespoň v počátku své existence vymykal mainstreamu." (A2) Tomu říkám posun, tuhle definici bych raději ani nerozebíral, ale tleskám té snůšce klišovitých spojení. Pořád se bavíme o samizdatu a fanzinech?

„BigMag.cz je databáze časopisů, které jsou jinak těžko k nalezení, protože nikdy nebyly na stáncích ve výšce očí. Nejspíš nebyly na stáncích vůbec a do třídy je nosili cool spolužáci." (www.bigmag.cz) Živlu mám doma asi dvacet čísel, Hype sem taky zkoušel, ale kluci byli příliš velcí bourácí a jejich žalud byl moc kluzkej. Možná máme u nás jiné trafiky, ale tyhle časáky jsou úplně nejvýš, páč pani stejně ví, že tam poleze jednou za uherák a do třídy to nosí leda pitomeček, kterej už neví, jak by se ztrapnil, a tak zkouší hru na světáka.

Sajt Bigmag založili Najbrt, Vašák a Nanoru, takže tlačej svoje časáky, chápu. Onanie, ale honím taky, doufám že výstava podzemních a „nezávislých tiskovin" vyjde. Je fakt, že  se tam může shromáždit hodně zajímavých věcí a že taky přijedu. Ale nic to nemění na tom, že tu někdo chčije na chodník a možná si sundá i nohavice.

Jasně, číro mám i na ptáku a jsem vztahovačný, protože jsem mistr světa mezi punkery. Ale co má společného se samizdatem Živel, Hype nebo Xmag (iMEDIA), to mi uniká, možná by to věděl pan nakladatel. V jedné větě zmínit Cinepur (vydává Famu) a How Can Limo Kid Kill Your Dreams?, tomu říkám souvislost a získávání publika.

Říkám, že když Future of the left zpívaj Land of my formers, rozumím tomu a věřím. A když v reklamě zazní: „aby vaše dítě bylo zdravé, musí mít dostatek nasycených aminokyselin", ani se nezamýšlím, co tím bog myslel. Název je značka a ta symbol, očekávání a obsah schází, pokud to není rovnou vyjebané šméčko.

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 3
Fatgrrl
3. 11. 2009, 13:35:57
bigmag nezdružuje ziny ani fanziny, ale časopisy v česku po roce 89 - to jde ne? tolik k tzv. "opaknosti", to je kategorie poměrně nová a ještě málo protřená - JOJO,subkultury v A2, to taky trpim, ale bigmag je dobrá sajta, kluci už maj i dezinfetamin, a byly nadšený, pointa bude v tom, vedel čeho se tenhle shitplátek objeví, už se těšim

T.
17. 10. 2009, 18:03:14
Já náhodou přesně vím, co má XMag společnýho se samizdatem. Úplně to samý, co třeba Blesk. Tj. je duchovní podstatou jeho PRAVÝM OPAKEM.

jekot
14. 09. 2009, 10:42:40
hehe, nasycená aminokyselina. ještě, že máme v reklamě tolik odborníků...

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek